poniedziałek, 22 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Opole: Innowacyjne wsparcie

W ramach Działania 1.1 „Innowacje w przedsiębiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego możliwe będzie pozyskanie dotacji na budowę bądź rozbudowę działów badawczo-rozwojowych w firmach.

Dotacje będą przyznawane również na zakup wyposażenia: oprogramowania, maszyn do produkcji prototypów oraz urządzeń i sprzętu laboratoryjnego.

– W porównaniu z poprzednim okresem programowania, kładziemy teraz duży nacisk na projekty badawcze – mówi Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. – To będzie największy nabór na Opolszczyźnie. Przeznaczono na niego 86 mln zł. Nigdy wcześniej takiej dużej kwoty dla przedsiębiorców nie było. Maksymalna kwota do pozyskania to 5 mln zł na jeden projekt.

Projekt inwestycyjny będzie musiał być połączony z konkretnym projektem badawczym. Jego celem musi być opracowanie nowego produktu, nowej technologii bądź stworzenie prototypowej linii produkcyjnej. Dofinansowanie części inwestycyjnej będzie wynosić 45 lub 55 proc., w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Z kolei część badawcza może być dofinansowana nawet w 80 procentach.

W związku z naborem w ramach Działania 1.1 „Innowacje w przedsiębiorstwach” organizowane są spotkania informacyjne z przedsiębiorcami. Odbędą się one w Oleśnie, Brzegu, Nysie, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Strzelcach Opolskich, Głubczycach i Paczkowie. Spotkania są bezpłatne, a po nich możliwe są indywidualne konsultacje. Kontaktować się można również z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Opolu, pod numerem: 77 440 47 20 (21, 22) bądź adresem mailowym: info@opolskie.pl.

(opcg)