Krajowy Przegląd Samorządowy

Po szkole. Po pracy

Damsko-męski biznes teatralny

Damsko-męski biznes teatralny

Po szkole. Po pracy
Oto dwie bizneswomenki, które postanowiły spełnić największe marzenie życia i z rozmachem próbują znaleźć swoje miejsce w ekscytującym i lukratywnym świecie mody, projektując superbieliznę. Jednak świat pełen bielizny, apaszek, modnych butów – a przede wszystkim przystojnych i seksownych modeli – staje się zbyt podejrzany dla ich mężów, panów statecznych (i zazdrosnych…). Na takim oto pomyśle oparta jest komedia Damski biznes Marcii Kash i Douga Hughesa, której premiera odbyła się we wrześniu na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia. (więcej…)
Dni Konfucjusza i Seniora

Dni Konfucjusza i Seniora

Po szkole. Po pracy
Najbliższy czas to sporo wydarzeń w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i oddziałach. Organizatorzy zapraszają m.in. na wydarzenia związane z Dniem Konfucjusza (bezpłatne warsztaty, koncerty i pokazy, m.in. kung-fu, tai-chi) oraz Dzień Seniora w Muzeum. Czeka nas też kilka nowych wystaw. (więcej…)
Jazztopad za oceanem

Jazztopad za oceanem

Po szkole. Po pracy
Już po raz czwarty specjalna edycja wrocławskiego Jazztopad Festival odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Jest ona organizowana we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku i przy w wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. (więcej…)
Irbis i pantery mgliste we Wrocławiu

Irbis i pantery mgliste we Wrocławiu

Po szkole. Po pracy
Skrajnie zagrożone wyginięciem pantery mgliste i panterę śnieżną można oglądać od 10 sierpnia we wrocławskim zoo. Pochodzące z Azji drapieżniki zamieszkały na Terytorium Panter w unikatowym na skalę europejską kompleksie przypominającym środowisko, w którym żyją w naturze. To jakby wycinek dżungli Azji Południowo-Wschodniej obsadzony drzewami i krzewami, gdzie pantery mgliste mogą wspinać się po przywiezionych konarach i lianach, a irbisy zamieszkują wykroty i skały przypominające te, które dominują na Wyżynie Tybetańskiej. (więcej…)