czwartek, 20 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos kwiecień 2016

  • Prawie 9 tys. zł – taka była średnia płaca w polskich bankach w 2015 roku.

  • Ranking Brand Asset Valuator przeprowadzany jest co trzy lata, wspólnie przez MillwardBrown oraz agencję Young & Rubicam. Według ostatnich badań najsilniejszą polską marką jest… Ptasie Mleczko.

  • Eurostat opublikował ciekawe dane. Godzinowe koszty zatrudnienia w przemyśle wyniosły w Polsce 8,6 euro, w budownictwie – 7,5 euro, a w usługach – 8,5 euro. Średnia unijna wynosiła odpowiednio: 25,9 euro, 22,4 euro i 24,9 euro.

  • Polscy internauci w wieku 18-29 lat na zakupy w internecie wydają miesięcznie średnio 350 zł.

  • Ministrowie sprawiedliwości krajów bałtyckich zapowiedzieli, że będą domagać się od Rosji odszkodowania za okupację. Rosyjski wicepremier Rogozin powiedział, że Litwa, Łotwa i Estonia mogą dostać najwyżej „uszy martwego osła”.

  • Zdaniem respondentów badań przeprowadzonych przez wynagrodzenia.pl, w ubiegłym roku płace najszybciej rosły w województwach dolnośląskim, małopolskim i mazowieckim.

  • Jak podał „Forbes” – opierając się na raporcie New World Wealth, w którym przeanalizowano sytuację osób najbogatszych na całym świecie – z Francji w zeszłym roku wyjechało aż 10 tysięcy milionerów.

Do rynkowego garnka zaglądał

Tomasz Miarecki