Krajowy Przegląd Samorządowy

Pieniądze i okolice

Światło w samorządowych portfelach

Światło w samorządowych portfelach

Pieniądze i okolice, Wyróżnione
Czasami oszczędzać można bez ograniczania się. Wystarczy podejmować racjonalne decyzje. Szukać korzystniejszych rozwiązań. Po prostu rozsądnie gospodarować. Dotyczy to nie tylko każdego z nas, ale również firm, instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego. Jeżeli chodzi o polskie gminy i miasta, to mądrzy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci nieustannie szukają oszczędności. Świetnie bowiem wiedzą, że potrzeb w naszych małych ojczyznach jest więcej niż budżetowych możliwości. A zatem każda zaoszczędzona złotówka to szansa na budowanie lepszego świata dla mieszkańców. (więcej…)
Świadectwo misyjnej pomocy

Świadectwo misyjnej pomocy

Pieniądze i okolice, Samorządnie
Kilkanaście dni temu dotarła do naszej redakcji książka na swój sposób niezwykła. Jest to bowiem wspomnienie ks. Stefana Zająca z jego 30-letniego pobytu na Madagaskarze. A śledzący publikacje w naszym miesięczniku wiedzą zapewne, że od samego początku naszej działalności wspieramy działania polskich misjonarzy na tej dalekiej, niezwykłej, pięknej, ale i potrzebującej wsparcia wyspie. (więcej…)
Święto biznesu i przedsiębiorczości

Święto biznesu i przedsiębiorczości

Pieniądze i okolice
16 października 2018 roku zakończyła się w Łodzi XI edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2018. Przez dwa dni eksperci biznesu i ekonomii, mali i średni przedsiębiorcy oraz samorządowcy i przedstawiciele administracji publicznej dyskutowali o aktualnych zagadnieniach gospodarczych. (więcej…)
35 paneli, 200 prelegentów, 3000 uczestników

35 paneli, 200 prelegentów, 3000 uczestników

Pieniądze i okolice
Za sprawą XI edycji Europejskiego Forum Gospodarczego, Łódź będzie ośrodkiem rozmów o biznesie, w jego najważniejszych wobec wyzwań XXI wieku kontekstach. Europejskie Forum Gospodarcze to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce, organizowane przez Województwo Łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Przez dwa dni – 15 i 16 października – uczestnicy Forum będą mogli wziąć udział w 35 panelach i sesjach tematycznych. W gronie blisko 200 prelegentów są eksperci biznesu i ekonomii, a także osobistości ze świata mediów i życia publicznego. Z perspektywy własnej wiedzy i doświadczeń dyskutować będą o biznesie i gospodarce w dynamicznie zmieniającym się świecie. - Będziemy rozmawiać o przyszłości Polski i regionu, o możliwych scenariuszach gospo