Krajowy Przegląd Samorządowy

Z regionów

Najważniejsi są Bóg i człowiek…

Najważniejsi są Bóg i człowiek…

Z regionów
Dwudziestego ósmego czerwca Rada Miejska Gminy Kąty Wrocławskie nadała księdzu Ryszardowi Reputale, proboszczowi parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, godność Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. (więcej…)
Powiat Wrocławski poza granicami kraju

Powiat Wrocławski poza granicami kraju

Wyróżnione, Z regionów
Współpraca zagraniczna jest jednym z obszarów działalności powiatów w zakresie ich promocji. Powiat Wrocławski szczególnie blisko współpracuje z samorządami niemieckiego Powiatu Borken i francuskiego Departamentu Górnego Renu. Warto nadmienić, iż umowy partnerskie podpisano już prawie 18 lat temu. Mijające niedługo dwie dekady obfitowały w wiele wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć, zarówno na płaszczyźnie kulturowej, jak i wymiany młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, poprzez współpracę sportowców, czy wreszcie we wspólne działania na polu turystyki czy gospodarki. (więcej…)
Wąsosz: Składowisko – prawdy i półprawdy

Wąsosz: Składowisko – prawdy i półprawdy

Z regionów
Niestety, nie zawsze samorząd, podejmując decyzje i realizując statutowe zadania, zadowala wszystkich mieszkańców gminy. Bywa też i tak – i to z bardzo różnych przyczyn – że nawet najbardziej logiczne działania i tłumaczenia trafiają w pustkę. Tak dzieje się wokół projektowanego składowiska odpadów komunalnych i przemysłowych w Rudnej Wielkiej, w gminie Wąsosz. A do wyborów samorządowych coraz bliżej. (więcej…)