poniedziałek, 22 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Dotacje na ochronę środowiska

Jak sfinansować inwestycje dotyczące ochrony środowiska – na to pytanie będę starali się odpowiedzieć doświadczeni eksperci unijni na konferencji przygotowanej przez redakcję czasopisma Fundusze Europejskie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Konferencja odbędzie się 28 października br. w czasie targów Poleko w Poznaniu.

 

Omówione zostaną najbliższe (w 2015 i 2016 r.) dotacje dla administracji publicznej oraz przedsiębiorstw. Przykładowe tematy: Jak zapewnić płynność finansową w projektach związanych z ochroną środowiska, dotacje na transport niskoemisyjny – inwestycje w komunikację miejską, finansowanie inwestycji w energię odnawialną, wsparcie projektów poprawiających efektywność energetyczną, wykorzystanie ekoinnowacji w projektach inwestycyjnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawi źródła finansowania w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Konferencja jest bezpłatna, liczba miejsc ograniczona.

Strona konferencji i zapisy:

Finansowanie inwestycji w ochronę środowiska – programy, konkursy, zasady finansowania

Konferencji patronuje „Gmina Polska”