czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ziębice: Święto miasta i mieszkańców

Dni Ziębic 2022 odbędą się w pierwszy weekend czerwca. Jednak szereg atrakcji czekać będzie już wcześniej.

Już 2 czerwca w Ziębicach odbędą się zmagania lekkoatletyczne o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej oraz impreza „Cała Polska Biega”. Dzień później w Parku Miejskim zorganizowany zostanie piknik animacyjny z okazji Dnia Dziecka.

Główne atrakcje Dni Ziębic, z tym szereg koncertów, przewidziano na 4-5 czerwca. Zagrają i zaśpiewają m.in.: CBB Ensemble, Marcin Januszkiewicz, Raz Dwa Trzy, Puzon Band, Zalia, Vito Bambino. Nie zabraknie również imprez sportowych. Między innymi w niedzielę na wszystkich chętnych czeka rajd rowerowy śladami cystersów. W sobotę w ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Tego samego dnia będzie też okazja do zwiedzenia Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego.