czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Masterclass i konkurs wokalny

Kiedy w lutym 2017 roku na scenie operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozbrzmiewały ostatnie takty finału pierwszej edycji konkursu wokalnego, nikt nie mógł chyba przypuszczać, że po ponad pięciu latach unikalnej w skali Polski działalności (dwa konkursy, cztery edycje warsztatów dla śpiewaków, konferencja naukowa i edukacyjny projekt online), marka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów stanie się jedyną w Polsce tak oryginalną artystyczną platformą operową, z którą dzisiaj związani są młodzi wokaliści, gwiazdy światowych scen, najlepsi pianiści-korepetytorzy oraz zdolni dyrygenci i profesjonaliści z teatrów muzycznych z całego świata (ponad 25 krajów!).

W roku 2022 twórcy tego autorskiego projektu – Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski wraz z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa – zapraszają na dwa kolejne wydarzenia: trzecią edycję konkursu, który planowany jest na wrzesień, oraz – już w czerwcu – wyjątkowe kursy wokalne.

Antonina Campi Opera Masterclass odbędą się w Lublinie po raz piąty. Warsztaty, podczas których najzdolniejsi młodzi śpiewacy oraz uczniowie lubelskich szkół muzycznych doskonalić będą swoje umiejętności wokalne i sceniczne pod okiem wybitnych osobowości świata operowego, w tym roku poprowadzą: Mariusz Kwiecień – najprawdopodobniej najbardziej utytułowany polski baryton, obecnie dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej; Rafał Bartmiński – tenor występujący w całej Europie oraz Ewa Vesin – sopran, dyrektor artystyczna Konkursu i Masterclass, lublinianka, niezapomniana Tosca, Turandot i Halka. Solistom jak zawsze towarzyszyć będą rozchwytywani pianiści-korepetytorzy: Olga Tsymbaluk, Mischa Kozłowski i Tomasz Pawłowski.

Warsztaty, które dla młodych śpiewaków stanowią doskonałe preludium do jesiennego konkursu wokalnego, odbywać się będą w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, a kulminacyjnym momentem wydarzenia będzie koncert finałowy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (20 czerwca, godz. 18, wydarzenie bezpłatne – wejściówki do odbioru w kasie CSK).

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

15 – 20 czerwca 2022

Koncert galowy: 20 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00, Sala Operowa CSK, wydarzenie bezpłatne – wejściówki do odbioru w kasie CSK

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition

instagram/antoninacampi