sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

W Opolu lubią zwierzęta

Opolski ogród zoologiczny w tym roku odwiedziło już niemal 300 tysięcy osób. Jest to jednocześnie rekord frekwencji od początku powstania opolskiego ZOO. Tym samym, w przeliczeniu na mieszkańca, Opole prezentuje się najlepiej w całym kraju. – Trzeba cały czas sprowadzać nowe gatunki – tłumaczył Polskiemu Radiu Opole sukces dyrektor ZOO Leszek Sobieraj.

– W tym roku taką nowością były wybiegi dla flamingów, można było już oglądać te piękne ptaki u nas. Być może te flamingi przyczyniły się do tego, że mamy rekordowy rok, jeżeli chodzi o frekwencję. Otarliśmy się o 300 tysięcy, ponieważ odwiedziło nas ponad 294 tysiące osób – mówił Sobieraj. – Szkoda, że nie udało się dobić do tych 300 tysięcy zwiedzających – dodaje.

– Można powiedzieć, że w historii jest to pierwszy taki wynik. Być może również na ten dobry rezultat wpłynął fakt, że ponad 7 tysięcy osób odwiedziło nas w ramach kart „Opolska Rodzina”, płacąc za bilet tylko złotówkę – mówi gospodarz ogrodu. (PR Opole)