wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Noc Muzeów 17 maja 2014

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wstęp wolny

 

Wykłady:

16.00 „O twórczości Jana Lebensteina”

17.30 „Motyw świąt żydowskich w sztuce”

19.00 „Ilustracje do Księga Hioba”

 

Warsztaty dla dzieci:

16.00 „Kolory i zapachy świąt żydowskich”

17.00 „Co się czai w wyobraźni? O twórczości Jana Lebensteina”

18.00 „Ilustrujemy opowiadania jak Jan Lebenstein”

Na zajęcia dla dzieci obowiązują zapisy: tel. 71 372 51 48.

 

• • •

 

Na nocną wyprawę do Kraju Goldów i Oroczonów zaprasza Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu i Polskie Towarzystwo Ludoznawcze. Główną atrakcją Nocy Muzeów będzie otwarcie wystawy czasowej przygotowanej z okazji setnej rocznicy wyprawy prof. Stanisława Poniatowskiego do Kraju Nadamurskiego (Syberia) i prezentującej obiekty nigdy wcześniej niepokazywane. Goście będą mogli zobaczyć m.in. dziennik podróży, fotografie i szklane klisze, na których znajdują się wizerunki mieszkańców (także szamanów), stroje, miejsca, budowle, kurhany, a także dowiedzieć się więcej o życiu codziennym mieszkańców Syberii w XIX wieku, poznać ich zabawy i święta. W programie również prezentacje filmowe, wykłady, koncert muzyki oraz zabawy dla dzieci.

16.00 „Amu dziar ela dui, amba parde-ani ga” – zabawy i gry dla dzieci

18.00 Otwarcie wystawy „W kraju Goldów i Oroczonów”

19.00 „Bronisław Piłsudski ­– badacz Syberii” – projekcja filmu

20.00 „Sylwetka Stanisława Poniatowskiego na tle innych polskich badaczy Syberii” – wykład dr Stefanii Skowron-Markowskiej

21.30 Magiczne muzykowanie – występ zespołu „Sambacatum”