czwartek, 7 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kłodzko – Gmina: Jaskry i Podkowy

W krosnowickiej „Podhalance” – po dwuletniej przerwie – 27 maja samorząd gminy Kłodzko uhonorował ludzi, którzy wyróżniają się ponadprzeciętnym zaangażowaniem we wszelkie działania związane z szeroko rozumianym życiem gminy, a także nagrodził świetnie prowadzących swoje gospodarstwa agroturystyczne. Na uroczystej gali wręczono Podkowy Biznesu Wójta Gminy Kłodzko oraz Nagrody Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus” – popularne i prestiżowe Jaskry.

Gości – w tym m.in. posła Jacka Protasiewicza, członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego Ryszarda Niebieszczańskiego, wójta gminy Stoszowice Pawła Gancarza, radnych powiatowych i gminnych, sołtysów, dyrektorów jednostek gminnych, przedstawicieli Wojska Polskiego i więziennictwa – witali przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Ryszard Jastrzębski i wójt Zbigniew Tur.

– Tym, którzy zasłużyli się w działalności gminy warto szczególnie podziękować – podkreślił wójt Zbigniew Tur – a ponieważ dzisiaj obchodzimy także Dzień Samorządu Terytorialnego, dziękuje serdecznie parlamentarzystom i przedstawicielom służb mundurowych za życzenia z okazji tego święta.

Ponadto wójt zaprezentował dokonania inwestycyjne samorządu gminy Kłodzko w ostatnich dwóch latach i przedstawił tegoroczne priorytety budżetowe gminy, która rozwija się niezwykle dynamicznie, wzbogacając konsekwentnie i z powodzeniem od wielu lat swoją infrastrukturę.

Uroczystości uświetniły: Dziewczęcy Zespół Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku, Kłodzki Chór Concerto Glacensis, Kwartet Kameralny Piu Mosso oraz zespół Marzenie.

S.G.

RANUNCULUS PENICILLATUS 2022

INICJATYWA – PROJEKT – PRODUKT ROKU

Nagroda: Marek Kmiecik – Domy Słońca

Nominacje: • Orszak Trzech Króli w Krosnowicach, • Świąteczna Wioska Jaszkowa Dolna, • Piekarnia Rzemieślnicza Ekochleb – Sudeckie Pieczywo wyrabiane na zakwasie żytnim

PRZEDSIĘBIORCA ROKU

Nagroda: Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze Machela Sp. z o.o.

Nominacje: • Poliamid Plastics s.c., • Bartosz Jędorowicz – Tartak Bartosz

SPONSOR ROKU

Nagroda: Christel Kaven

Nominacje: • Paweł Marcak, • Arkadiusz Kwaśny

NAJLEPSZA DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA – KULTURALNA – NGO

Nagroda: Jolanta i Edward Szymczakowie – Miodowa Pasieka od Pokoleń w Gorzuchowie

Nominacje: • Towarzystwo Miłośników Krosnowic, • Stowarzyszenie Inicjatywa Edukacyjna „Nasze Żelazno”

SPOŁECZNIK – WOLONTARIUSZ ROKU

Nagroda: Siostry Franciszkanki Szpitalne z Ołdrzychowic Kłodzkich

Nominacje: • Rafał Jurak, • Klaudia Cieślik, • Tadeusz Olejnik

OSOBOWOŚĆ ROKU

Nagroda: Oliwier Wcisło

Nagroda: Natalia Grzegorzewska

ZŁOTY JASKIER ZA PROMOCJĘ

Nagroda: Joanna, Hubert i Ewa Krechowie

Nominacje: • Jerzy Skiba, • Marek Gałowski, • Magda Basińska

JASKRY SPECJALNE

Nagroda: Zdzisława Gębska

Nagroda: Dominik Jarocki

Nagroda: Franciszek Piszczek

Nagroda: Ochotnicza Straż Pożarna w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Nagroda: Ochotnicza Straż Pożarna w Żelaźnie

PODKOWY BIZNESU 2022

Podkowami Biznesu Wójta Gminy Kłodzko 2022 nagrodzono agroturystyki: • Sylwii i Jarosława Świniańskich „Agro-Rest” z Żelazna, • Barbary i Jerzego Kłonowskich „Apartament pod Lasem” w Marcinowie, • Małgorzaty Paprockiej „Biała Paprotka” w Szalejowie Górnym, • Haliny Grabki „Dolina Wilczy” w Wilczej, • Arlety Kalinowskiej „Domek Gargamela” w Żelaźnie, • Alicji Paliszkiewicz „Domek jak z Bajki” w Marcinowie, • Katarzyny Czuby-Kowal i Jarosława Czuby „Kowalowe Wzgórze” w Kamieńcu, • Mirosławy Kolasińskiej „La Colline” w Rogówku, • Anny Kucharskiej „Nad Łąkami” w Ruszowicach, • Małgorzaty i Jarosława Szelbracikowskich „Pod Świerkami” w Starkowie, • Joanny Smolińskiej „Romanówka” w Romanowie, • Grzegorza Kowalczyka „Szalejówka” w Szalejowie Górnym, • Anety Janoszek „U Janosika” w Święcku, • Adama Momota „U Kasi” w Roszycach, • Marii i Kazimierza Kantorów „U Kazka” w Ołdrzychowicach Kłodzkich, • Barbary i Marka Lechocińskich „U Macieja” w Ławicy, • Andrzeja Piwowara „Wezuwian” w Jaszkowej Górnej, • Arnolda Różewicza „Willa Widok” w Starym Wielisławiu oraz • Bartosza Błaszczaka „Wilcza” w Wilczej.