piątek, 2 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zdrowa walka

W Gorlicach odbyły się XIII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz patronatem medialnym czasopism samorządowych „Wspólnota”, „Forum Samorządowe” i „Gmina Polska”.

W mistrzostwach wystartowało 111 zawodniczek i zawodników z piętnastu samorządowych jednostek, w tym dwie drużyny zagraniczne – z Bardejova (Słowacja) i Kałusza (Ukraina).

W pierwszym dniu rozpoczęto zmagania w konkurencji dart w kategorii kobiet i mężczyzn. Wieczorem odbyła się uroczystość otwarcia z udziałem Elżbiety Zielińskiej – posłanki na Sejm RP, Łukasza Bałajewicza – zastępcy burmistrza Gorlic oraz Aleksandra Augustyna – kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Uroczystość otwarcia uświetnił występ pary tanecznej z Gorlickiego Centrum Kultury. Program zaprezentowany przez Claudię Jaśkowską pt. „Transformacje” został entuzjastycznie przyjęty przez uczestników mistrzostw.

Drugi dzień mistrzostw to zmagania w tenisie stołowym, plażowej piłce siatkowej i strzelaniu z kbks. Kolejny dzień to turniej badmintona. W ostatnim dniu zmagań odbyły się zawody pływackie.

Do punktacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika mistrzostw (bez podziału na kategorie wiekowe) zaliczane były punkty z czterech najlepszych konkurencji indywidualnych. Wśród pań zwyciężyły: Anna Halczuk – Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Halina Drąg – Gmina Uście Gorlickie i Danuta Chylicka – Gmina Czernikowo; wśród panów: Cezary Jaks – Urząd Miasta i Gminy Skępe, Jerzy Knot – Miasto Gorlice i Paweł Sarek – Urząd Miar w Łodzi, Oddział w Kielcach. W punktacji drużynowej zwyciężyły: Miasto Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Białołęka, Urząd Miasta i Gminy Skępe, Starostwo Powiatowe w Nysie.

Puchar Burmistrza Miasta Gorlice dla najlepszej drużyny zagranicznej zdobyło Miasto Kałusz (Ukraina).

(in)