wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Tag: GP październik 2018

Twardogóra: Nie obiecuję gruszek na wierzbie

Twardogóra: Nie obiecuję gruszek na wierzbie

Z regionów
Budżet gminy, który znacznie powiększył się w tej kadencji, wiele milionów pozyskanych finansowych środków zewnętrznych, zgodna współpraca władz gminy z radnymi oraz mnóstwo mniejszych i większych przedsięwzięć infrastrukturalnych i prospołecznych – to tylko niektóre segmenty wyróżniające Twardogórę, gminę świetnie zarządzaną, której strategia zrównoważonego rozwoju nie jest tylko czczą gadaniną. (więcej…)
Prusice: To dobre miejsce do życia

Prusice: To dobre miejsce do życia

Z regionów
Bez żadnych wątpliwości Prusice były w tej kadencji jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gmin nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w skali całego kraju. Nic też dziwnego, że dostrzegły to gremia zewnętrzne i prusicki samorząd był laureatem wielu prestiżowych, ogólnopolskich rankingów, które doceniły poziom inwestowania w tej gospodarnej gminie oraz konsekwentnie realizowaną strategię zrównoważonego rozwoju. Prusice są świetnym wzorem do naśladowania, archetypem zmian, jakie zaszły na mapie polskiej samorządności i dobrym domem dla mieszkańców gminy. (więcej…)
Udanin: Dobra strategia i dobra przyszłość

Udanin: Dobra strategia i dobra przyszłość

Z regionów
Zapewne są na Dolnym Śląsku gminy zamożniejsze, są i takie, które są lepiej położone i mają więcej walorów turystycznych, ale niewiele jest takich, gdzie z takim szacunkiem władze gminy traktują mieszkańców. W Udaninie transparentność nie jest czczym sloganem – jeśli coś dobrego samorząd zrobi na rzecz miejscowej społeczności, to mówi się o tym głośno, ale tak samo się dzieje, gdy nie uda się czegoś zrealizować, a wszystko dlatego, że życie – także to samorządowe – nie jest idealnym bytem. Są sukcesy i są porażki, ale w gminie Udanin tych pierwszych jest znacznie, znacznie więcej. Krótko mówiąc – ludzi się tutaj szanuje, także poprzez działania samorządu mające na celu polepszenie ich codziennego życia. (więcej…)
Żmigród: Gdzie zgoda, tam zwycięstwo

Żmigród: Gdzie zgoda, tam zwycięstwo

Z regionów
Nagrodami, wyróżnieniami i pucharami, jakie w ostatnim okresie zdobył Żmigród, można by zapełnić niemały bagażnik i obdzielić nimi niejedną gminę miejsko-wiejską. Zapewne Żmigród jest też gminą, której moc budowała konsekwentnie realizowana strategia zrównoważonego rozwoju, świetne pozyskiwanie finansowych środków zarówno z Unii Europejskiej, jak i krajowych, planowe realizowanie nawet najambitniejszych zadań, wzorowa współpraca władz gminy z radnymi oraz skomunikowanie gminy, które wyraźnie poprawiło się po wybudowaniu trasy S5. Żmigród jest wzorcowym przykładem tego, w jaki sposób powinna rozwijać się Polska i tylko ktoś o bardzo złej woli mógłby próbować temu zaprzeczyć. (więcej…)