poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wrocławska baza Ryanaira

W Porcie Lotniczym Wrocław powstanie centrum obsługi technicznej samolotów linii Ryanair. Będzie to trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna przewoźnika. Inwestycja jest warta 6 mln euro.

O bazę techniczną Ryanaira Wrocław konkurował z innymi polskimi i europejskimi miastami. Przewoźnik od lat jest mocno związany ze stolicą Dolnego Śląska, a inwestycja jest możliwa w dużej mierze dzięki wsparciu Portu Lotniczego Wrocław. Budowa rozpocznie się w listopadzie 2015 roku, a obiekt zostanie oddany do użytku w marcu roku 2016. W nowej bazie Ryanaira pracę znajdzie 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników obsługi technicznej. Głównie mechaników, ale nie tylko. Przewoźnik zaoferuje system szkoleń i wsparcia dla przyszłych pracowników.

– Decyzja Ryanaira o ulokowaniu swojego centrum obsługi we Wrocławiu to dla nas znakomita wiadomość. Baza przyciągnie wiele firm z branży lotniczej, jak również sprawi, że nasze lotnisko stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla tych przewoźników, którzy poszukują miejsca dla swojej bazy technicznej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak będzie wyglądać wrocławska baza techniczna Ryanaira? W nowoczesnym hangarze znajdą się stanowiska dla dwóch samolotów. Będą się tam odbywać przeglądy typu „C” dla samolotów Boeing 737-800.

(inf)