piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Śpiewajmy razem!

Projekt Singing Europe ma na celu propagowanie idei śpiewu zespołowego, a także integrację i rozwój środowiska chóralnego poprzez oferowanie możliwości wymiany doświadczeń oraz poznania kultur różnych krajów i regionów Europy, zarówno w warstwie społecznej, jak i obyczajowej. Poprzez prezentowanie repertuaru obejmującego główne filary europejskiej kultury muzycznej oraz współpracę z artystami najwyższej klasy artyści amatorzy zyskują szansę na czynne uczestnictwo w kulturze wysokiej. Uczestnikami wydarzeń są członkowie chórów z całej Europy, a także gwiazdy światowych scen muzycznych (orkiestry, soliści, dyrygenci, zaproszone zespoły) oraz zgromadzona publiczność, zapraszana do wspólnego śpiewania – łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób.

W poprzednich edycjach Singing Europe (2014, 2015) udział wzięli: Paul McCreesh, Voces8, Ann Hallenberg, Charles Daniels, Neal Davies, Ewa Vesin, Edyta Kulczak, Jan Martiník, Robert Murray, Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Chór Astrolabium, Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Studencki Chór Uniwersytetu w Pardubicach, Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i ponad 8000 śpiewających osób wśród publiczności.


 

23.07.2016, sobota, 18.00

Wrocław, Stadion Wrocław

Najsłynniejsze piosenki europejskie

Wykonawcy:

Siostra Cristina Scuccia

Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent

Orkiestra i Chóry SE

Największe wydarzenie chóralne w Europie. W pierwszej części wieczoru usłyszymy koncert słynnej na całym świecie siostry Cristiny Scucci, zwyciężczyni programu The Voice of Italy. W dalszej części tego wyjątkowego wydarzenia cały stadion wypełni brzmienie najpopularniejszych piosenek z całej Europy w wykonaniu orkiestry i chórów Singing Europe z towarzyszeniem publiczności pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny.


 

30.07.2016, sobota, 18.00

Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Eliasz

Wykonawcy:

Paul McCreesh – dyrygent

Rosy Joshua – sopran

Paula Murrihy – mezzosopran

Robert Murray – tenor

Andrew Foster Williams – bas

NFM Filharmonia Wrocławska

Chór Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu „Medici Cantantes”

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego

Akademický Sbor Žerotín

VUS Pardubice

Chór NFM

Monumentalny Eliasz Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego często bywa nazywany największym oratorium XIX wieku. Jest w nim zawarte całe mistrzostwo techniczne kompozytora wsparte doskonałą znajomością polifonii, całe bogactwo jego zarówno muzycznej, jak i literackiej wyobraźni. Niezwykle obrazowy, bogaty w najbardziej subtelne odcienie liryzmu, ale i przekonywający w swej dramaturgii, jest Eliasz arcydziełem literatury oratoryjnej, słusznie jednym tchem wymienianym razem z największymi dziełami Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla czy Josepha Haydna.


 

6.08.2016, sobota, 18.00

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

Najsłynniejsze arie i chóry operowe

Wykonawcy:

Aleksandra Kurzak – sopran

Roberto Alagna – tenor

NFM Filharmonia Wrocławska

Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia“ w Cieszynie

Chór Akademicki Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej

Akademicki Chór Politechniki Opolskiej

Chór NFM