piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Smacznie i ekologicznie. Wrocławskie festyny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają na plenerowe imprezy o charakterze rekreacyjnym, na terenie Ośrodka przy ul. Zwycięskiej 4 we Wrocławiu.

W niedzielę 24 maja o godzinie 12, organizatorzy proponują chętnym udział w III Festynie Dolnośląska Wieś Zaprasza. W programie oferta turystyki wiejskiej, rzemiosło i rękodzieło dolnośląskich twórców, kiermasz produktów regionalnych tradycyjnie wytwarzanych na terenach wiejskich, występy zespołów ludowych i atrakcje dla dzieci. Celem imprezy jest pokazanie wsi dolnośląskiej jako interesującego miejsca wypoczynku oraz rekreacji przyrodniczej. Festyn będzie promować również ciekawe inicjatywy rekreacyjne i kulturalne organizowane przez lokalne stowarzyszenia.

W niedzielę 31 maja, o godzinie 12 odbędzie się IV Ekologiczny Dzień Dziecka Żyjemy w zgodzie z naturą. W programie imprezy ‒ ekologiczne konkursy i zabawy, jarmark produktów ekologicznych tradycyjnych i regionalnych, a także stoiska gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, występy na scenie i inne atrakcje. Celem imprezy jest rozwijanie świadomości ekologicznej i wrażliwości młodzieży na otaczającą przyrodę i ochronę środowiska. W imprezie wezmą udział dzieci i młodzież z Klubów Edukacyjnych 4H z terenu województwa dolnośląskiego oraz rodziny z dziećmi mieszkające we Wrocławiu. (ii)