niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sierpień w Komedii

Czerwiec był dla Wrocławskiego Teatru Komedia miesiącem wielkiego święta – jubileuszu dwudziestolecia teatru. Oczywiście, to dwudziestolecie świętować będziemy przez cały rok, ale spotkanie 18 czerwca – w Parku Staromiejskim, gdzie na Szalone nożyczki, najdłużej przez Komedię grany spektakl, przybyły tłumy wielbicieli teatru i jego radosnej umiejętności bawienia widzów – było owego jubileuszu kulminacją.

Osiemnastego czerwca Szalone nożyczki Paula Pörtnera, spektakl, gdzie widzowie grają bardzo istotną rolę, zabrzmiał wyjątkowo – bowiem widzów była masa! Park kipiał ludźmi, gromkie brawa niosły się hen, daleko nad fosą… Kwiaty, gratulacje, wspólna radość z bycia ze sobą już dwadzieścia lat i bycia ze sobą właśnie wtedy, w piękny wieczór, radosny i pełen serdeczności… Ale czas płynie i po czerwcu czeka nas bezKomediowy lipiec – wszak najbardziej nawet kochanym aktorom należy się urlop! – a po lipcu sierpień. Sierpień z Komedią!

Zacznie się ów sierpień od wizyty zaprzyjaźnionego z Komedią Teatru Korez – 4 sierpnia przybędzie Kolega Mela Gibsona.

„Tekściarz, satyryk i konferansjer Tomasz Jachimek napisał Kolegę na pohybel artystom – aktorom, których śmiesznostki bezprzykładnie i z rozbrajającą niefrasobliwością zdradza szerokiej widowni. Mirosław Neinert, grający Rzepkę, w poczuciu pełnej bezkarności podrwiwa sobie z aktorów-chałturników…” – ta zapowiedź ze strony Teatru Korez bardzo smacznie wabi na ów gościnny spektakl.

A po występie katowickich gości na scenie pojawią się spektakle Komedii, które zawsze wypełniają teatralną salę – 5 i 6 sierpnia to Nic nie gra, czyli The Play That Goes Wrong (bo tak brzmi oryginalny tytuł sztuki dwóch Henrych – Lewisa i Shieldsa i Jonathana Sawyera). To wielki przebój, który został uznany za najlepszą komedię na londyńskim West Endzie i otrzymał prestiżową nagrodę Laurence Olivier Award. To zobowiązuje, ale pod wodzą reżyserującego spektakl Pawła Okońskiego zespół WTK temu zobowiązaniu sprostał.

Gdy wybrzmi przezabawna – i wiele o teatrze mówiąca! – historia amatorskiego spektaklu, 11, 12 i 13 spotkanie z Pomocą domową Marca Camolettiego, a 18, 19 i 20 – tegoż autora Boeing, Boeing, czyli w odwrotnej kolejności dwa odcinki przezabawnej i znakomicie granej opowieści o miłości, próżności i umiejętności mądrego kierowania swoim i cudzym losem.

A koniec sierpnia to przebój nad przebojami – 25, 26, 27 to Raya Cooneya Mayday 2, czyli dalsze losy taksówkarza-bigamisty, który za wszelką cenę usiłuje ukrywać swoje podwójne życie. Mayday oraz Mayday 2 to prawdziwe superprzeboje i świetnie, że jeden z nich rozbawi nasz sierpień…

Ata

Godziny otwarcia kasy biletowej w okresie wakacyjnym

Od 1 lipca do 19 lipca:

• kasa nieczynna

Od 20 lipca do 21 sierpnia:

• od wtorku do piątku – w godz. 16.00-19.00

• w weekendy – na dwie godziny przed spektaklami