Od 2026 roku wszystkie nowe samochody sprzedawane w USA mają mieć na wyposażeniu urządzania uniemożliwiające skorzystanie z pojazdu kierowcy pod wpływem alkoholu. Przepisy w tej sprawie przyjął Kongres Stanów Zjednoczonych.
Przeprowadzone niedawno badania wykazały, że większość Polaków nie oszczędza samodzielnie na emeryturę. Do takiej postawy przyznało się ponad 70 proc. ankietowanych. Sytuacja jest odrobinę lepsza w przypadku odkładania pieniędzy na inne cele. Połowa Polaków przyznała, że ma oszczędności, a co trzeci z nas może pochwalić się poduszką powyżej sumy pięciu wynagrodzeń.
Od 9 listopada w Niemczech obowiązuje nowy katalog kar pieniężnych dla kierowców. Przewiduje on m.in. podwojenie wysokości kar za przekraczanie dozwolonej prędkości. W Polsce kary dla kierowców też w górę.
Rząd Korei Południowej ogłosił tymczasową obniżkę o 20 proc. podatku na benzynę, olej napędowy i gaz LPG, by złagodzić wpływ rosnących cen ropy naftowej na inflację i koszty życia (podatek stanowi ok. 40 proc. ceny paliw).
Władze Paryża wydały rozporządzenie o ograniczeniu prędkości elektrycznych hulajnóg do 10 km/godz.
Niemal dziewięciu na dziesięciu pracowników zgłasza gotowość do zmiany pracodawcy. Co trzeci pracownik w ciągu ostatnich dwóch lat sprostał wyzwaniu i znalazł nową pracę – wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Pracuj.pl.
Kwota przeterminowanych i nieopłaconych zobowiązań Polaków spadła po 1,5 roku pandemii do 77,8 mld zł. Spadła też liczba dłużników, najbardziej w grupie 18-24-latków – wynika z raportu Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK.
Dziennik „The Guardian” podał, że Amazon zapłaci 500 tys. dolarów kary za „niewłaściwe informowanie” pracowników o przypadkach COVID-19 w ich miejscu pracy.