wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Powakacyjna przygoda z bonusem

Przedłuż sobie tegoroczne lato i poznaj za darmo atrakcje regionu morawsko-śląskiego. We wrześniu i październiku otrzymasz wyjątkową możliwość darmowego zwiedzenia kilkudziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc obszaru słynącego z tradycji przemysłowych.

Kraj morawsko-śląski postanowił przedłużyć tegoroczny sezon turystyczny. W związku z tym umożliwi każdemu, kto zawita do regionu we wrześniu i październiku 2020 roku, odwiedzenie kilku najpiękniejszych miejsc całkowicie za darmo. Jeżeli także chcesz poznać z bliska Beskidy lub Jesioniki, skosztować specjalności lokalnej kuchni, odwiedzić unikatowe miejsca upamiętniające zaawansowanie techniczno-rzemieślnicze północnych Moraw oraz Śląska lub po prostu chcesz sobie przedłużyć lato i przy okazji zaoszczędzić na bilecie – we wrześniu i październiku masz wyjątkową szansę.

Projekt oferuje możliwość bezpłatnego zwiedzenia kilkudziesięciu atrakcji w całym kraju morawsko-śląskim. Dzięki temu możesz poznać najróżniejsze muzea, zamki i pałace, galerie oraz wiele innych niezwykle interesujących miejsc.

– We wrześniu i październiku tego roku w miejscach włączonych do akcji ludzie nie będą płacić za bilet wstępu. Wierzymy, że zaoszczędzone pieniądze goście z chęcią zainwestują w lokalne usługi, takie jak hotele i pensjonaty, dobre jedzenie w restauracjach czy pamiątki z miejsc, które odwiedzili – powiedział zastępca wojewody kraju morawsko-śląskiego ds. ruchu turystycznego oraz rozwoju regionalnego, Jan Krkoška.

Oprócz placówek zaangażowanych w tę akcję, darmowy wstęp zaoferują także niektóre przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. We wrześniu i październiku będzie można za darmo obejrzeć na przykład zamek Hukvaldy, zamek Sovinec, pałac Bruntál, odwiedzić Archeopark w miejscowości Chotěbuz, zwiedzić tzw. Kosarnię (zakład, w którym wyrabiano narzędzia do pracy w polu i lesie) w Karlovicach, Muzeum Šipka i wiele innych atrakcji.

Warto przyjechać i w pełni wykorzystać złotą czeską jesień. Zachęcają do tego nie tylko nasi południowi sąsiedzi, ale i na przykład samorządowcy z Opolszczyzny.

Więcej informacji na stronach: www.severnimorava.travel/pl/musite-zazit/vstupy-zdarma-moravskoslezsky-kraj/homepage lub www.wstepywolne.pl.

(umwo)