Biznes, wiedza, finansowanie i ustawodawstwo – tegoroczne targi POL-ECO-SYSTEM (11-14.10.2016) staną się ważnym miejscem rozmów decydentów i ekspertów rynku o zmianach, jakie czekają sektor ochrony środowiska. W Poznaniu prezentowane będą również najnowsze ekotechnologie i rozwiązania dla wielu branż przemysłu.
W ramach POL-ECO-SYSTEM na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich firmy zaprezentują zróżnicowaną ofertę produktów i rozwiązań, która dedykowana jest zarówno dla prosumentów (indywidualne gospodarstwa domowe), jak i przedsiębiorstw przemysłowych oraz produkcyjnych.
– Wystawa POL-ECO-SYSTEM i panele dyskusyjne to propozycja dla tych, którzy interesują się trendami w ekologii i energooszczędnymi rozwiązaniami, chcą wiedzieć, jak efektywniej radzić sobie z odpadami, czy też poznać sposoby wykorzystania energii z odnawialnych źródeł – podkreśla Paulina Pietrzak, dyrektor targów. – Uważam, że na tych targach nie powinno zabraknąć nikogo, kto jest związany z ochroną środowiska i poszukuje innowacji oraz nowych kontaktów.
Inwestycja w kontakty
Rosnąca liczba rejestrujących się profesjonalnych zwiedzających w tym roku na POL-ECO-SYSTEM stanowi pomyślną zapowiedź tego, co będzie się działo w październiku. Profil zarejestrowanych osób w dużej mierze stanowi kadra zarządzająca oraz specjaliści. Są to osoby nie tylko z branż precyzyjnie powiązanych z tematyką salonów targów, ale również z sektorów gospodarki intensywnie poszukujących najnowszych ekorozwiązań, jak: spożywczy, opakowań, budowlany, rolniczy, drzewny, transport publiczny, grupy energetyczne, zarządy spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, spółki komunalne odpowiedzialne za oczyszczanie i odprowadzanie ścieków czy zakłady chemiczne.
Dodatkowo w tym roku podczas targów zaplanowano szereg spotkań członków stowarzyszeń i instytucji branżowych, m.in.: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, Rady RIPOK, dyrektorów Wojewódzkich Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych czy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.
Biznesowy wymiar targowych wizyt pogłębią z pewnością bezpłatne spotkania kooperacyjne towarzyszące POL-ECO-SYSTEM: Eco-Match organizowany przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz polsko-niemieckie rozmowy kooperacyjne, za które odpowiada Federalne Ministerstwo Oświaty i Badań Naukowych (BMBF).
Inwestycja w wiedzę
Podczas targów odbędzie się wiele konferencji i seminariów, które poruszą najistotniejsze obszary związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem: circular economy, ochrona powietrza (niska emisja), RIPOK-i, energetyka odnawialna, gospodarka wodno-ściekowa, odpady i recykling, rekultywacja terenów, budownictwo energetyczne, cyfryzacja wsi oraz inicjatywy prosumenckie. Będzie to dawka najświeższej wiedzy o zmianach w polskim ustawodawstwie, finansowaniu inwestycji proekologicznych, opłatach i wymaganych procedurach środowiskowych, wyzwaniach stawianych przez UE czy przykładach dobrych praktyk.
Planowane wydarzenia towarzyszące targom to m.in.: Międzynarodowy Kongres ENVICON, debata „Ekologia w jedności z ekonomią”, Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu, Forum RIPOK, debata „Cyfrowa Polska”, konferencja „Wieś polska – wieś innowacyjna”, konferencja „Dofinansowanie innowacji środowiskowych ze środków Unii Europejskiej”, VI Krajowa Konferencja Ochrony Środowiska „Polityka ochrony środowiska na obszarach miejskich” oraz konferencja „Gospodarka odpadami w nowych warunkach prawnych”, III Konferencja „Ochrona środowiska w praktyce” oraz warsztaty i seminarium „Rynek pracy w ochronie środowiska”, które odbędą się w ramach Strefy Kariery.
Inwestycja w innowacje
Tegoroczną nowością będzie POL-ECO-SYSTEM Start-up Lab, gdzie młode firmy zaprezentują swoje propozycje innowacyjnych rozwiązań, patrząc na temat ochrony środowiska, energii odnawialnej oraz gospodarki komunalnej technologicznym spojrzeniem, wykorzystującym wypracowane przez nie rozwiązania.
Więcej na www.polecosystem.pl.
(infi)