sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Szansa na lepszą przyszłość

Na początku października odbędzie się kolejna, szósta już, edycja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery.

Wzorem poprzednich edycji organizatorzy targów postanowili pozostać przy formule, która zakłada podział wydarzenia na Targi Edukacyjne „Wpadnij w Sieć Informatyki” oraz Targi Pracy i Kariery „Wkrocz do gry o karierę na IT”.

Nadchodząca edycja targów skierowana jest do osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także do absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy.

Od tej edycji targów organizatorzy rozpoczynają także cykl warsztatów prowadzonych przez trenerów personalnych. Są to interaktywne gry, ćwiczenia oraz warsztaty na miejscu i w plenerze dla młodzieży szkolnej, tak aby wzbudzać wśród młodzieży chęć pracy zespołowej oraz przygotować młodych ludzi do aktywnego podejścia do swojej kariery zawodowej.

Jednym z elementów programu targów będzie tematyka IT omawiająca kluczową wiedzę i umiejętności wynikające z zapotrzebowania na rynku pracy. Wśród wystawców pojawią się pracodawcy z Piły i regionu, którym bezpłatnie oferowane są miejsca wystawowe. Podczas targów pracodawcy będą mogli zaprezentować profil swojej firmy oraz przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami.

Targi podzielone będą na strefy: Platforma Praca, Platforma Pracodawcy, Kariera oraz Trenerzy Personalni.

Z okazji szóstej edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery do Piły zawitają przedstawiciele studiów informatycznych z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy przeprowadzą warsztaty oraz zorganizują pokazy robotów. Ponadto gościem specjalnym będzie Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej – Twórcy Gier Polygon, którzy również przeprowadzą warsztaty i prezentacje gier.

(IN)