wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Mirsk: Gala, jakich mało

Tradycyjnie, w trzeci weekend lipca – tym razem w dniach 18-19.07.2015 r.) – zapraszamy Państwa do udziału w Izerskiej Gali. Po raz siedemnasty spotkamy się na Stadionie Miejskim, aby degustować tradycyjne potrawy, podziwiać kunszt rękodzieła artystycznego, zadumać się przy ludowych pieśniach i gorąco oklaskiwać zawodowych artystów polskiej estrady.

Podczas naszej Gali kultywujemy polskie tradycje i spuściznę narodowej kultury. Zaprosimy do udziału w warsztatach garncarstwa, piekarnictwa i przędzenia wełny. Oczywiście tradycyjnymi technikami.

Ale nie tylko „skansenowskie” elementy odnajdziemy w Izerskiej Gali – na dużej estradzie zaprezentują się nam młodzi obiecujący artyści polskiej estrady oraz uznane już gwiazdy. Swe koncerty zagrają: Kasia Popowska z zespołem, zespół hip-hopowy Dwa Sławy, disco-dance’owy Long & Junior i Future Folk ze Stanisławem Karpielem-Bułecką.

Drodzy Państwo – planujmy już urlopy, dajcie znać rodzinom i przyjaciołom, niechaj przyjeżdżają do Mirska, bo na Gali po prostu trzeba być!!!

Bolesław Faściszewski

 

Zapraszamy starych przyjaciół i nowych znajomych!