niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kolejny inwestor w Środzie Śląskiej

Piątego marca w Środzie Śląskiej wręczono kolejne zezwolenie na prowadzanie działalności na terenie Podstrefy Środa Śląska w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W gabinecie burmistrza Środy Śląskiej z rąk prezesa LSSE zezwolenie nr 118/LSSE odebrał Philip Rushall – dyrektor Voestalpine Rotec Sp. z o.o.

Voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest częścią grupy Rotec, wchodzącej w skład globalnej grupy kapitałowej Voestalpine z siedzibą w Austrii. Spółka posiada już fabrykę w podśredzkich Komornikach. Od 2001 roku produkuje elementy metalowe stosowane w motoryzacji jako elementy antywibracyjne (amortyzatory, poduszki powietrzne, poduszki pod skrzynie biegów, poduszki pod silnik) oraz elementy kolumn kierowniczych, m.in. w fordach, mercedesach, skodach, volvo, nissanach, renault czy peugeotach. W nowej fabryce produkowane też będą m.in. naboje do samochodowych poduszek powietrznych.

Na działce o powierzchni 3,5 ha w Komornikach koło Środy Śląskiej spółka chce wybudować zakład produkcyjny i zatrudnić w nim kilkadziesiąt osób przy produkcji. Produkcja miałaby w nim ruszyć w połowie przyszłego roku, a koszt inwestycji to minimum 6 milionów euro.

– Pierwszy ma zawsze najtrudniej, ale już teraz mogę powiedzieć, że za firmą Voestalpine Rotec już wkrótce powinni się na tym terenie pojawić kolejni inwestorzy – uchyla rąbka tajemnicy Adam Grabowiecki, prezes LSSE. – Natomiast już teraz mogę powiedzieć, że w lipcu otwarta zostania fabryka BASF budowana pod Środą Śląską, także w naszej podstrefie.

Podczas kameralnej uroczystości w średzkim magistracie burmistrz Bogusław Krasucki przekazał Philipowi Rushallowi, dyrektorowi Voestalpine Rotec, podpisane przez wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego podziękowanie z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Zezwolenie udzielone spółce Voestalpine Rotec jest 118. zezwoleniem wydanym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. od początku jej funkcjonowania.

Firmy prowadzące działalność na terenie LSSE poniosły do tej pory nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 6 miliardów złotych. Zatrudnionych jest w nich ponad 10 000 pracowników.

(prg)