środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury

Zakończyły się zmagania młodych mistrzów batuty, którzy uczestniczyli w pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego

Zakończyły się zmagania młodych mistrzów batuty, którzy uczestniczyli w pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego, organizowanym przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jury, któremu przewodniczył prof.. Marek Pijarowski przesłuchało 24 uczestników zakwalifikowanych do konkursu. A oto wyniki:

I nagroda: Dawid Jarząb – Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

II Nagroda: Dawid Runtz – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

III Nagroda: Adam Domurat – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Trzy równorzędne wyróżnienia: Paweł Kapuła – Akademia Muzyczna w Krakowie, Wojciech Pławner – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Łukasz Wódecki – Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy