niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Czas racjonalnych wyzwań

Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii odbędą się w terminie 23-24 listopada w hali Expo – Łódź. Organizator wydarzenia, Międzynarodowe Targi Łódzkie, zaprasza do udziału w wydarzeniu krajowe oraz zagraniczne koncerny energetyczne, jednostki badawczo-rozwojowe, producentów i dystrybutorów urządzeń i technologii energetycznych.

Jednym z wyzwań współczesnych czasów jest zaspokojenie potrzeb energetycznych oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w bilansie energetycznym, zapewniającym trwały i zrównoważony rozwój gospodarczy. Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne, a czas na inwestycje jest wyjątkowo dobry. Nowa ustawa o OZE, korzystna dla małych instalacji, przyczynia się do coraz większego zainteresowania innowacyjnymi technologiami pozyskiwania energii. Dlatego w ramach listopadowych Targów Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii prezentowana będzie oferta z zakresu szeroko rozumianego dostarczania energii z rozproszonych źródeł. Szczególny akcent zostanie położony na potencjał edukacyjno-biznesowy imprezy.

Podczas dwudniowego wydarzenia wystawcy prezentować będą produkty i innowacyjne technologie z zakresu między innymi energii słonecznej, wiatrowej, biomasy i biopaliw. Nie zabraknie także prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych, rozwiązań informatycznych czy systemów pomiarowych. Na targach obecne będą również firmy doradcze, które będą podpowiadać zainteresowanym inwestycjami w OZE, jak i skąd pozyskać środki finansowe. Oferta targów skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, prywatnych i publicznych administratorów nieruchomości, rolników, architektów i inżynierów, deweloperów, gospodarstw domowych, a także mieszkańców województwa łódzkiego.

Łódzkie Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii to także szereg konferencji i debat, do których zostaną zaproszeni cenieni eksperci, naukowcy i doświadczeni przedsiębiorcy. Zainteresowani będą mieli również możliwość odbycia bezpośrednich konsultacji eksperckich, podczas których profesjonaliści postarają się odpowiedzieć na pytania: Czy „zielona energia” jest opłacalna? Jak najlepiej wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak sfinansować prywatną inwestycję?

Targi odbędą się w dniach 23-24 listopada w nowej hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie www.lte.targi.pl. Informacje o łódzkiej imprezie będziemy na bieżąco podawać także na stronie internetowej naszego miesięcznika (gminapolska.com). „Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy” jest bowiem patronem medialnym listopadowego spotkania poświęconego racjonalnemu podejściu do zagadnień związanych z energetyką.

Więcej o łódzkich targach TUTAJ

(IN)