wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wojsławickie spacery

W Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach trwa „sezon spacerowy”. Ostatni kwietniowy weekend i pierwszy majowy tydzień można spędzić na spacerach.

Niedziela 29. kwietnia będzie dniem poświęconym liściom – tak w naturze jak i sztuce. Hubert Ogar pokaże swoje artystyczne wizje liści i gałęzi – małe arcydzieła między innymi z drutu. Tomasz Dymny, od lat związany z Arboretum, podczas spaceru opowie o sekretach tych zdawałoby się niepozornych części roślin.

W poniedziałek 30 kwietnia dyrektor Arboretum Hanna Grzeszczak-Nowak oprowadzi po wiosennym parku. Do 6 maja codziennie w samo południe tradycyjnie będą rozpoczynały się wszystkie spacery prowadzone przez przewodników przyrody, specjalistów, a tematyka jest bardzo różnorodna – od rodzimych roślin po egzotyczne ciekawostki. Niebywale obficie w tym roku kwitną magnolie, wiśnie, lilaki, pigwowce, pojawiły się też kwiaty pierwszych różaneczników i azalii, a kolejne będą rozkwitały przez 3–4 tygodnie majowe.

Bilet wstępu do Arboretum (15 zł normalny i 10 zł ulgowy) upoważnia do wzięcia udziału w spacerach. Od soboty 28. kwietnia do poniedziałku 30. czynny będzie kiermasz roślinnych nowości z ciekawą ofertą materiału szkółkarskiego z całej Polski. Kasy czynne są od godziny 9. do 18. codziennie, także w święta.