środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Fotograficzne zmagania

9 kwietnia 2018 wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open, który po raz kolejny odbywa się w ramach TIFF Festival we Wrocławiu. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2018 o godz. 23:59.


TIFF Open to otwarty konkurs Festiwalu dedykowany fotografom i twórcom wykorzystującym medium fotografii. Jak zawsze organizatorzy poszukują nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: „współpraca”, zarówno jako temat prac, jak i formułę ich wykonania. W ramach tego tematu warto się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa.
Do udziału w TIFF Open organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów, freelancerów, ale także tych, którzy mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.
Spośród nadesłanych zgłoszeń we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybranych zostanie czterech laureatów, którym organizatorzy udzielą profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018 // Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.
W jury zasiadają
Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator), Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang), Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).
Tegoroczny TIFF Open wspierają firmy:
Holy-Art, Epson i PermaJet, dzięki którym zostaną wyprodukowane wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w produkcji fotografii.
Regulamin jest dostępny na stronie
TIFF Festival. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja do godziny 23:59 poprzez festiwalową stronę.
W razie pytań lub problemów dotyczących zgłoszeń do sekcji kontakt:
open@tiff.wroc.pl