niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sześć samorządów z prestiżowym godłem

25 firm i 6 samorządów zostało laureatami XXIII edycji konkursu „Teraz Polska”. Konkurs organizowany jest od ponad dwudziestu lat w naszym kraju. W tym roku przypadła XXIII edycja tegoż konkursu. Nagrody „Teraz Polska” są nadawane firmom i samorządom terytorialnym przez organizatora konkursu – Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W konkursie wygrywają produkty, usługi oraz gminy.

25 firm i 6 samorządów zostało laureatami XXIII edycji konkursu „Teraz Polska”. Konkurs „Teraz Polska” organizowany jest od ponad dwudziestu lat w naszym kraju. W tym roku przypadła XXIII edycja tegoż konkursu. Nagrody „Teraz Polska” są nadawane firmom i samorządom terytorialnym przez organizatora konkursu – Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W konkursie wygrywają produkty, usługi oraz gminy.

W XXIII edycji „Teraz Polska” aż 25 firm i samorządów zostało laureatami konkursu. Nagrodzonych zostało 14 produktów, 9 usług, 6 samorządów oraz 2 przedsięwzięcia innowacyjne.

Godło „Teraz Polska” jest prestiżowe i daje jasny przekaz dla konsumenta, że produkt bądź usługa zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji rynkowej.

Kapituła Konkursu „Teraz Polska” przyznała wyróżnienia promujące najbardziej atrakcyjne i gospodarne gminy. Sześć samorządów otrzymało Godło „Teraz Polska”.

Wśród gmin miejskich nagrodzono Piłę, Władysławowo oraz Zakopane. Tytuł „Teraz Polska” wśród gmin wiejskich zdobyły Kozienice i Stronie Śląskie, natomiast wyróżnioną gminą wiejską została Stepnica.

Jeśli miałbym wskazać taki efekt przemian ustrojowych w ostatnich dwóch dekadach, z którego możemy być szczególnie dumni – wskazałbym bez wahania działania samorządów. Bynajmniej nie dlatego, że polskie gminy są co roku wyróżniane w konkursie „Teraz Polska”, a lista laureatów jest coraz dłuższa… Samorządy po prostu zdały egzamin jako szkoła demokracji, jako sprawni zarządcy na najniższym, a więc najbardziej interesującym obywateli szczeblu, a także jako jednostki, które sprawnie aplikują o unijne fundusze i równie efektywnie je wykorzystują.” – pisał na swoim blogu Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.