wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Polacy XX wieku

W sobotę, 15 czerwca, we wrocławskim Ossolineum czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Związek Szlachty Polskiej – Oddział we Wrocławiu oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu wspólnie z Zakładem Narodowy im. Ossolińskich i Wydawnictwem Neriton zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Janem Żarynem, wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i pracownikiem Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, oraz na promocję jego ostatniej książki „Kościół, naród, człowiek, czyli opowieść optymistyczna o Polakach w XX wieku”.

 Jan Żaryn

Spotkanie poprowadzi Piotr Szymon Łoś, dziennikarz, publicysta. Dorobek autora zaprezentuje prof. Włodzimierz Suleja, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. W dyskusji wezmą udział: ks. prof. Józef Pater z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i dr Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca 2013, godz. 17.30 w Auli Ossolineum we Wrocławiu, ul. Szewska 37. Patronat honorowy objął rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. prof. dr. hab. Andrzej Tomko.