wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sylwester w Teatrze Komedia

31 grudnia o godz. 21.30 zapraszamy na spektakl sylwestrowy – „Kolację dla głupca” Francisa Vebera.

To znakomita zabawa w bardzo sylwestrowym nastroju: grupa panów w średnim wieku z tzw. towarzystwa cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli społeczeństwa. Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego – wygrywa. Tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, mówiąc delikatnie, zabawy. Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem… I powracają słowa Mikołaja Gogola: „I z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!”.

Wieczór sylwestrowy będzie obejmował: przywitanie gości grzanym winem, następnie spektakl „Kolacja dla głupca”. W wydłużonej przerwie zaprosimy gości na poczęstunek z lampką wina, po przerwie druga część spektaklu, następnie wniesienie lampek szampana na salę i przywitanie Nowego Roku przez aktorów ze sceny. Po życzeniach wszyscy rozchodzą się do domu. Chyba że zechcą skorzystać z propozycji balu sylwestrowego – tym zajmuje się restauracja „Teatralna”, która znajduje się w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek…