środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Teatr Komedia Scena Grunwaldzka 98

Szanowni Państwo! Z przyjemnością informujemy, że Wrocławski Teatr Komedia, wspólnie z właścicielami klubu i restauracji „Przyjaciele i Znajomi” mieszczącego się we Wrocławiu przy ul. Grunwaldzkiej 98, otwiera swoją nową scenę. Wstępnie będzie nosiła nazwę Wrocławski Teatr Komedia Scena Grunwaldzka 98.

Będzie się mieściła w budynku należącym w XIX wieku do słynnych wrocławskich bankierów, braci Alexander. Teraz jest tu jedna z najlepszych restauracji w mieście, organizowane są koncerty, wernisaże, prowadzona jest aktywna działalność kulturalna. Profil artystyczny nowej sceny będzie w zasadzie zgodny z dotychczasową polityką repertuarową naszego teatru. Będzie jednak odrobinę się wyróżniał. Oprócz niektórych spektakli, które mamy zamiar prezentować równolegle w budynku przy pl. Teatralnym i na Grunwaldzkiej, zrealizujemy przedsięwzięcia, które w założeniu mają być przygotowywane w związku z charakterystyką naszej nowej przestrzeni artystycznej. Repertuar nowej sceny będzie kierowany w znacznym stopniu do widzów dorosłych (niektóre spektakle będą zresztą opatrzone taką adnotacją). Chcemy pokazywać przedstawienia „odważniejsze”, biorąc pod uwagę ich tematykę, warstwę językową, sposób inscenizacji. Wszystkie propozycje będą miały, oczywiście bardziej lub mniej, charakter komediowy, w możliwie urozmaicony sposób wpisując się w znane powiedzenie, że komedia niejedno ma imię. Zaczniemy, przedpremierowo, od znanej niektórym widzom „Psychoterapii, czyli seksu w życiu człowieka” Jacka Chmielnika, ale jedną z kolejnych premier będą np. „Zęby” – najnowsza sztuka Marka Koterskiego, która z całą pewnością wpisuje się w planowany przez nas profil Sceny Grunwaldzka 98.

Wykorzystując możliwości nowego miejsca, a zwłaszcza jego znakomitą kondycję w dziedzinie kulinarnej, postanowiliśmy – wspólnie z jego właścicielami – połączyć siły i na oficjalną premierę, planowaną wstępnie na koniec stycznia 2014, przygotować widzom niespodziankę. Chcemy pokazać spektakl „Kolacja na cztery ręce” o spotkaniu dwóch wybitnych kompozytorów – J.F. Haendla i J.S. Bacha – na kolacji w jednym z drezdeńskich hoteli. W rzeczywistości takie spotkanie nigdy nie miało miejsca. Jednak świetnie napisana sztuka, wspaniała muzyka i wykwintne potrawy, które panowie tego wieczoru spożywają, skłoniły nas do zaproszenia na kolację również widowni. Oprócz uczty duchowej widzowie będą mogli również aktywnie uczestniczyć w kolacji, spożywając wyszukane specjały przygotowane przez znakomitego szefa kuchni restauracji „Przyjaciele i Znajomi”. Już w tej chwili uczulamy Państwa na to wydarzenie, gdyż ilość miejsc będzie ograniczona. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli sprawić Państwu jeszcze więcej niespodzianek. Jednego jesteśmy pewni – wspaniała kuchnia naszych gospodarzy z pewnością znacząco wpłynie na percepcję widzów oglądających spektakle, przez żołądek przygotowując ich serca na wszystkie artystyczne doznania.

• • •

Spektakle Wrocławskiego Teatru Komedia Scena Grunwaldzka 98 najprawdopodobniej będą odbywały się w czwartki. Do oficjalnej premiery jeszcze nieregularnie, ale mamy nadzieję, że od lutego 2014 r. w sposób przewidywalny i punktualny.

ZAPRASZAMY!!!

Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński