poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Spotkajmy się jubileuszowo!

Osiemnastego czerwca Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na spektakl wyjątkowy. Wyjątkowy z kilku powodów. Pierwszy z nich – to przedstawienie będzie ukoronowaniem jubileuszu dwudziestolecia tak bardzo lubianego i tak bardzo wrocławskiego teatru.

Dawno, dawno temu, czyli 22 listopada 1997 rokun spektaklem Kochane pieniążki Raya Cooneya WTK rozpoczął swoją artystyczną drogę… I dawno, dawno temu, 5 maja roku 2002, wrocławska publiczność po raz pierwszy zaśmiewała się, uczestnicząc bardzo aktywnie w perypetiach kryminalnych w supersalonie fryzjerskim Szalone nożyczki Paula Pörtnera. Rzecz działa się jeszcze pod szyldem Teatru Poniedziałkowego, jeszcze na Scenie na Świebodzkim… Już na scenie Teatru Lalek, 24 października 2015 roku, po raz trzechsetny Nożyczki… do owacji na stojąco rozbawiły publiczność, wciągając ją w szukanie tradycyjnej dla kryminału odpowiedzi: kto zabił? Czyli już piętnaście lat – z dwudziestu, które świętować będziemy 18 czerwca – Nożyczki… bawią i cieszą. Akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim Szalone Nożyczki, królestwie mistrza nożyczek i grzebienia Antoniego Wziętego, który lokal wynajmuje od pianistki, Izabeli Richter. Wszystko gra do chwili, gdy mistrzyni fortepianu pada ofiarą morderstwa w mieszkaniu pianistki, mieszczącym się nad salonem fryzjerskim. Podejrzenie pada na Tonia, personel zakładu i przebywających w nim klientów. Wśród nich są dwaj policjanci, którzy natychmiast podejmują śledztwo. Kto jest mordercą? O tym w Szalonych nożyczkach decyduje… publiczność!

A 18 czerwca zadecyduje w miejscu innym niż zwykle – bowiem urodziny Komedii świętować będziemy w parku Staromiejskim, na letniej scenie. Obsada? To będzie niespodzianka! A potem, gdy umilkną brawa, przyjdzie czas na spotkanie z aktorami, rozmowy z nimi, wspomnienia – bo przecież dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień! – anegdoty i wspólną radość z dwudziestu dobrych lat. Będzie można spotkać gwiazdy, które kochamy i podziwiamy, bo na jubileusz WTK przybędzie wielu gości. To naprawdę będzie spektakl wyjątkowy!

Oczywiście nie tylko jubileusz zajmie nas w Komedii w czerwcu! Na komediowej scenie bowiem pojawią się takie przeboje jak Boeing, Boeing (22 czerwca) czy Kolacja na cztery ręce (23 czerwca), a jeśli dodamy do tego – 11 i 12 czerwca – Z rączki do rączki z uwielbianą przez widzów Emilią Krakowską, będziemy mieli niejakie wyobrażenie, jak piękny i zabawny pierwszy letni miesiąc przygotowuje nam dwudziestoletni – czyli jeszcze pięknie młody, ale już mądrze dojrzały – Wrocławski Teatr Komedia.

Ata