wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos sierpień 2021

 Rewolucja energetyczna w Polsce wymaga inwestycji rzędu 1 bln zł i ponadpartyjnego porozumienia.

 Na migrenę cierpi nawet 3 mln Polaków. W Polsce żadna z dostępnych nowoczesnych metod leczenia migreny przewlekłej nie jest refundowana.

 90 procent zakażeń koronawirusem wykrywanych w stołecznym włoskim regionie Lacjum dotyczy młodzieży, a średni wiek osób z infekcją spadł do 23 lat.

 Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19.

 Trwa rewolucja technologiczna w branży księgowej. E-faktury to pomysł Ministerstwa Finansów, który ma uszczelnić system podatkowy. W tej chwili jest na etapie projektu, ale od 1 października ma wejść jako rozwiązanie dobrowolne. Natomiast od 2023 roku to rozwiązanie będzie już obowiązkowe i wówczas wszyscy podatnicy i przedsiębiorcy będą musieli korzystać z systemu e-faktur.

 Jak podała „Rzeczpospolita”, do historii przechodzi „gierkówka” – czteropasmówka łącząca Śląsk z Łodzią i Warszawą, najbardziej obciążona ruchem droga w Polsce. W sierpniu zniknie jej ostatni, siedmiokilometrowy fragment, który pozostał jeszcze w województwie łódzkim.

 Crocsy (takie plastikowe, niezbyt eleganckie „człapaki”) przeżywają prawdziwy renesans. Amerykański producent obuwia odnotował rekordową sprzedaż w wysokości 640 mln dolarów w ciągu trzech miesięcy do 30 czerwca – prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

 Rolniczy handel detaliczny ma zostać w Polsce uwolniony. Zniesione mają zostać ograniczenia terytorialne sprzedaży.

Do rynkowego garnka zaglądał

Arek Wieczorek