sobota, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rodzinnie w filharmonii

Najpierw – 25 maja – będziemy świętować muzycznie Dzień Matki. Potem – 27 i 28 maja – coś dla dzieci, bo przecież Dzień Dziecka niedaleko. Maj będzie więc muzycznym rodzinnym spotkaniem – bo przecież jak mamy, to i ojcowie, jak dzieci, to i cała reszta rodziny i przyjaciół. Sala Filharmonii Wrocławskiej na pewno będzie w te majowe rodzinne dni pełna po brzegi!

Dwudziestego piątego maja – MAMY KONCERT! Któż lepiej podziękuje Mamom za trud wychowania niż ich dzieci? Tego wieczoru na scenie wystąpi ponad setka młodych muzyków. Najserdeczniejsze życzenia wyśpiewają Chór Chłopięcy Filharmonii Wrocławskiej, Chór „Con Brio” i Zespół Wokalny „Rondo”, które usłyszymy w utworach a cappella oraz z akompaniamentem Zespołu Instrumentalistów Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej. Usłyszeć będzie można także przeboje z filmów takich jak m.in. „Król Lew”, „Pan od muzyki” oraz „Shrek”, jak również muzyczne opracowania wierszy, których znajomość zawdzięczamy przede wszystkim naszym kochanym Mamom.

A 28 i 27 maja Filharmonia dla Młodych: „Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała”. W programie: Richarda Straussa Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała op. 28 (aranż. F. Hasenohrl) i Jeana Françaixa Oktet. Narratorem będzie Grzegorz Mazoń, razem z nim wystąpi Jakub Grębski – mim, a Janusz Musiał jest producentem muzycznym całości. Zespół NFM Ensemble będzie zaś przewodnikiem, który zaprowadzi młodych słuchaczy tam, gdzie dźwięki tajemniczej melodii przeniosą ich w czasy, kiedy nie było jeszcze rowerów, gier komputerowych ani telefonów komórkowych.

Dawno, dawno temu żył sobie Dyl Sowizdrzał – wędrowny rzemieślnik. Okropny był z niego psotnik i figlarz! Jego zuchwałe czyny, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w końcu zostały spisane, by po kilku stuleciach stać się inspiracją dla kompozytorów, pisarzy, a nawet reżyserów. Zafascynowany tą niezwykłą postacią niemiecki kompozytor Richard Strauss napisał poemat symfoniczny, który zatytułował Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała. Przygody niesfornego Dyla po mistrzowsku opisane będą słowem, muzyką oraz grą aktorską. Podczas zwrotów akcji, czasem komicznych, a czasem poważnych, młodzi słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób kompozytor odmalował dźwiękami różne nastroje i psotny charakter Dyla.

(red)

www.filharmonia.wroclaw.pl