wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Odlotowy Wrocław

W rozkładzie lotów na lato 2017 pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji już 68 połączeń. Jak na lokalne lotnisko, to bardzo dużo.

Większość połączeń z Wrocławia to rejsy niskokosztowe. Wśród nich znajdą się dwie południowe nowości od linii Ryanair – Lizbona i Majorka. Po zimowej przerwie wrócą także Alicante, Malaga, Wenecja oraz Kreta (Chania). Cały czas dostępne będą Madryt, Malta oraz Barcelona. Rozwija się oferta przewoźników na wschód Europy. Po sukcesie połączenia do Kijowa, do nowości wśród lotów niskokosztowych dołączy Lwów (Wizz Air), którego inaugurację zaplanowano na 13 kwietnia. Nowością będzie również Reykiavik od tego samego przewoźnika. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 31 maja.

W sezonie letnim do dyspozycji podróżnych będzie również 17 połączeń dziennie dla biznesu. Wśród nich znajdą się największe europejskie lotniska przesiadkowe, m.in. Frankfurt, Monachium, Dusseldorf i Kopenhaga. Coraz większą popularnością cieszy się Warszawa. Wpłynęły na to wyjątkowo dogodne warunki podróży. Odkąd samoloty linii Ryanair i PLL LOT lądują na Lotnisku Chopina, znacznie przybyło pasażerów na tej trasie. W nowym rozkładzie nowością będzie połączenie do Tel Awiwu (PLL LOT). Pierwszy samolot do Izraela wystartuje 20 czerwca.

Lato to również bogata oferta wycieczek od biur podróży. Na uwagę zasługują dwie nowości – Kefalonia w Grecji i Tirana w Albanii. Nie zabraknie kierunków, które cieszą się największym zainteresowaniem turystów – Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Popularne są również Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura, które są w ofercie wrocławskiego lotniska przez cały rok, a także Portugalia (Madera). Łącznie latem 2017 roku pasażerowie będą mieli do dyspozycji 25 kierunków czarterowych. Nowy rozkład lotów wszedł w życie w nocy z 25 na 26 marca.

(ipra)