sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Niecodzienne spotkanie z Mozartem

W dzień kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się specjalny koncert ku czci Papieża-Polaka. Miejsce tego wyjątkowego spotkania to wrocławski kościół świętychStanisława, Doroty i Wacława. Ks. Karol Wojtyła odprawił tam mszę zaledwie trzy lata po święceniach, w 1949 roku. Była to jego pierwsza wizyta we Wrocławiu.

Gotycką świątynie wypełnią głosy solistów Chóru Filharmonii Wrocławskiej – zespołu, który do kolekcji prestiżowych nagród dołączył niedawno słynną BBC Music Magazine Award. Niczym chóry anielskie zaśpiewają dzieci z Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej, na instrumentach historycznych zagra Zespół Muzyki Dawnej, a dyrygować będzie maestro Andrzej Kosendiak.

Zabrzmi muzyka godna tak podniosłej okazji – sakralna twórczość genialnego Mozarta. Wolfgang Amadeus skomponował wiele dzieł wykonywanych podczas mszy świętych w katedrze w Salzburgu. Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II będzie rekonstrukcją liturgii salzburskiej, na którą złożą się (wykonywane w kolejności zgodnej z porządkiem mszy): części Missa brevis B-dur KV 275, motet Alma Dei Creatoris i sonaty kościelne. Poczatek koncertu o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

*   *   *

KONCERT SPECJALNY Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

27 kwietnia 2014, godz. 18:00

Wrocław, kościół św. Stanisława, Doroty i Wacława

Andrzej Kosendiak – dyrygent

Chór Chłopięcy Filharmonii Wrocławskiej

Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne

Artyści Chóru Filharmonii Wrocławskiej

Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Wrocławskiej

 

Program:

„Liturgia salzburska”

W.A. Mozart – Missa brevis B-dur KV 275, Sonata kościelna B-dur KV 212, Sonata kościelna F-dur KV 244, Alma Dei Creatoris – motet KV 277, Sonata kościelna Es-dur KV 67