środa, 21 lutegoKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Namysłowskie Spotkania Filmowe BLIŻEJ GWIAZD

24-25 marca 2017 24.03 (piątek)

Godz. 16.00

* Warsztaty aktorskie z Anną Samusionek

Godz. 16.00

* „Senność”, reż. Magdalena Piekorz – po filmie spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską

Godz. 19.00

* Uroczyste rozpoczęcie NSF Bliżej Gwiazd

* Wręczenie „Złotej Ławeczki” – dla Małgorzaty Kożuchowskiej, aktora – ulubieńca publiczności

* Recital Mariana Opani


 

25.03 (sobota)

Godz. 16.00

* „Małżeństwo z rozsądku”, reż. Stanisław Bareja – po filmie spotkanie z Danielem Olbrychskim

Godz. 17.00

* Warsztaty aktorskie z Anną Samusionek

Godz. 19.00

* Uroczyste zakończenie

* Wręczenie „Złotej Ławeczki„ – dla Daniela Olbrychskiego, aktora – ulubieńca publiczności

* „Lwowska tęsknota” – premierowy spektakl poetycko-muzyczny w wykonaniu Jana Nowickiego, oparty na tekstach Mariana Hemara


 

MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA – nagroda „Złotej Ławeczki” dla ulubieńca publiczności

MARIAN OPANIA – „Moje fascynacje” to tytuł recitalu Mariana Opani. Artysta zaprezentuje w nim szereg piosenek i monologów. Fascynacja twórczością takich artystów jak Jacques Brel, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa składa się na recital piosenek, przeplatany ulubionymi monologami kabaretowymi pióra m.in. Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego, Jana Pietrzaka.

JAN NOWICKI – premierowy program poetycko-muzyczny w wykonaniu Jana Nowickiego, oparty na tekstach Mariana Hemara, poety, satyryka, dramaturga, autora kilku tysięcy tekstów piosenek. Hemar po wojnie przebywał na emigracji, ale nigdy nie przestał tęsknić za swoim ukochanym miastem – Lwowem. Artyście towarzyszyć będą m.in.: Anna Sokołowska (wokal) i Cezary Chmiel (instrumenty klawiszowe).

ANNA SAMUSIONEK – poprowadzi warsztaty aktorskie

DANIEL OLBRYCHSKI – nagroda „Złotej Ławeczki” dla ulubieńca publiczności

STANISŁAW DZIERNIEJKO – prowadzący spotkania


Zapraszamy!

W zeszłym roku błyszczeli tu m.in. Robert Gonera i Jan Nowicki, a w tym roku zabłysną kolejne niekwestionowane gwiazdy polskiego kina – Małgorzata Kożuchowska, Anna Samusionek, Daniel Olbrychski, Jan Nowicki i Marian Opania. Gwiazdy już wkrótce będą dosłownie na wyciągnięcie ręki w pięknym Namysłowie podczas cyklicznych Namysłowskich Spotkań Filmowych Bliżej Gwiazd – fajnego święta rodzimej kinematografii.