niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Korfantów: Warto kupić!!!

Gminy, aby inwestować, muszą mieć na to środki finansowe, a jednym ze sposobów ich uzyskania jest sprzedaż mienia komunalnego. Dobrze jeśli gmina w ogóle ma takie nieruchomości do zbycia, ale jeszcze lepiej, jeśli są to obiekty atrakcyjne i w dobrym stanie technicznym. Tak jest w gminie Korfantów na Opolszczyźnie.

Korfantów jest jedną z najatrakcyjniej położonych gmin na Śląsku Opolskim – gmina rozciąga się od dawnych Borów Niemodlińskich po Góry Opawskie. Niemało wytworów natury jest tutaj pod ochroną, a najważniejszy jest rezerwat „Blok”, którego drzewostan liczy sobie ponad 180 lat. Atrakcjami turystycznymi gminy są wspaniałe obiekty sakralne i pałace, m.in. kościół pw. Świętej Trójcy w Korfantowie, zespół pałacowy w Korfantowie, barokowy pałac w Przydrożu Małym, kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Przechodzie, kościół pw. św. Piotra i Pawła w Ścinawie Małej i sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce. Gmina rozwija się na zasadzie zrównoważonego rozwoju, ma niezłą bazę oświatową i rekreacyjno-sportową, jednym słowem dobrze tutaj wypoczywać, pracować i żyć.

Niestety, spowolnienie gospodarcze i kilkuletni już kryzys na rynku nieruchomości spowodowały, że mimo wielu starań miejscowego samorządu, w gminie Korfantów kuleje sprzedaż mienia komunalnego.

Dzisiaj na tapecie jest kilka atrakcyjnych obiektów do zbycia, a wiadomo – kto pierwszy, ten lepszy. W pierwszej kolejności oferowane są:

1. Nieruchomość zabudowana budynkiem byłej szkoły podstawowej w Puszynie nr 92, położona na działce nr 462/1 o pow. 1,3000 ha. Powierzchnia użytkowa: 499,50 mkw. Nieruchomość położona jest na obrzeżu terenów mieszkaniowych, w sąsiedztwie Gór Opawskich. Cena do przetargu: 290 tys. zł.

2. Nieruchomość zabudowana budynkiem byłej szkoły podstawowej w Gryżowie nr 84, położona na działce nr 148 o pow. 1,7400 ha. Powierzchnia użytkowa: 641 mkw. Nieruchomość położona jest na obrzeżach terenów mieszkalnych, w bliskim sąsiedztwie Gór Opawskich i zbiorników wodnych w Nysie i Otmuchowie, ma dostęp do drogi krajowej nr 41 Prudnik – Nysa. Cena do przetargu: 440 tys. zł.

3. Nieruchomość zabudowana budynkiem byłego przedszkola o pow. użytkowej 399,25 mkw., położona w Korfantowie przy ul. Jana Kilińskiego 1, na działce nr 466/4 o pow. 0,0500 ha. Cena do przetargu: 275 tys. zł.

4. Budynek usługowy we Włostowej 38a wraz z udziałem we współwłasności gruntu, działka nr 469/1 o pow. 0,2002 ha. Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie drogi powiatowej, a jej cena do przetargu wynosi 100 tys. zł.

Aby uzyskać więcej informacji o nieruchomościach przeznaczonych do zbycia, prosimy kontaktować się z Norbertem Kuboniem (tel. 77 434 38 20 w. 47 (e-mail: gen@korfantow.pl).

– Wydaliśmy folder, w którym prezentujemy cztery największe nieruchomości do zbycia i mamy nadzieję na ich sprzedaż – mówi Zdzisław Martyna, burmistrz Korfantowa. – Nasza gmina jest świetnym miejscem na ziemi, miejscem, gdzie znakomicie się odpoczywa, pracuje i żyje. Wspaniała jest tutaj przyroda, nietuzinkowe zabytki, mili i pracowici ludzie. A bessa nieruchomościowa kiedyś się przecież skończy. Zapraszamy do Korfantowa!

H.S.