środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gmina Kłodzko: Zapraszamy!

Dożynki są dla gminy Kłodzko świętem największym – mówił, witając gości na Dożynkach Gminy Kłodzko w roku 2014, wójt Stanisław Longawa. To największe i bardzo zawsze w gminie Kłodzko piękne święto znowu nas czeka, bowiem 30 sierpnia w Starym Wielisławiu znów ruszy dożynkowy korowód.

W czasie uroczystości dożynkowych, tradycyjnie rozpoczynających się spotkaniem władz gminy Kłodzko z rolnikami i mszą świętą w intencji rolników, wiele się zawsze działo i w czasie dożynek 2015 też wiele się będzie działo! Dożynkowa tradycja – wzruszające Misterium Chleba, konkurs na dożynkowy wieniec, ludowe pieśni, nagrody i odznaczenia dla tych, którzy na tej ziemi najlepiej pracowali i czynili ją coraz przyjaźniejszą i piękniejszą, splecie się ze świetną zabawą, tradycja zaś pięknie zgra się z nowoczesnością: z jednej strony ludowe pieśni, z drugiej – rockowe granie, z jednej strony podziwiać można stare rolnicze narzędzia, z drugiej – supertraktory. Każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie i wszyscy będą się świetnie bawili, bo dożynki w gminie Kłodzko to nie tylko wielka uroczystość, ale i doskonała rozrywka przez cały dzień! A do tego stoiska z pysznościami, jakich w żadnym zwyczajnym sklepie się nie znajdzie…

Takie były dożynki lat poprzednich, równie wspaniałe będę dożynki tegoroczne, na które serdecznie zapraszamy!