niedziela, 26 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Działo się, dzieje…

… i będzie się działo, bo Wrocławski Teatr Komedia to teatralne życie w ciągłym artystycznym ruchu.

Będzie się też w Komedii działo w czasie, gdy gdzie indziej dziać się przestanie: w marcu dwie niedziele będą już niehandlowe, więc centra handlowe i sklepy zamkną swe podwoje i w nich dziać się nie będzie nic. – A u nas będzie się działo! – obiecuje dyrektor WTK Wojciech Dąbrowski.

– Trudno bowiem nie zdawać sobie sprawy z tego, że centra handlowe w niedziele, to dziś nie tylko miejsca robienia zakupów, ale i centra kulturalne. Postanowiliśmy więc pustkę, która po wyłączeniu owych centrów w niedziele powstanie, wypełnić. Oczywiście – śmieje się Wojciech Dąbrowski – zakupów się u nas nie zrobi, ale rolę dostarczyciela większej niż w „zwyczajne” niedziele porcji kulturalnej rozrywki będziemy na pewno spełniali. Wiemy już, że w dwie marcowe niehandlowe niedziele nasza scena pełna będzie życia – postanowiliśmy bowiem, że w niehandlowe niedziele gramy nie jeden, ale dwa spektakle! Jedenastego marca będzie to Z twoją córką? Nigdy! o godzinie 17.00 i 20.00, a osiemnastego marca – Kolacja dla głupca, też o 17.00 i 20.00.

Przedsięwzięciom Wrocławskiego teatru Komedia patronuje „Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy”.