sobota, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zyska i przyroda, i turyści

Rezerwat Przyrody „Wodospad Wilczki” w Międzygórzu czekają lepsze czasy.

W Nadleśnictwie Międzylesie rozpoczęła się rewitalizacja Rezerwatu Przyrody „Wodospad Wilczki” w Międzygórzu. Jak informują Lasy Państwowe, w ramach planowanych prac nadleśnictwo zmodernizuje infrastrukturę turystyczną w taki sposób, by silniej chronić cenne siedliska przyrodnicze. Zyskają też i turyści – między innymi nowa infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizacja projektu potrwa dwa lata. Prowadzone są już pierwsze prace rewitalizacyjne. W tym roku zostanie zmodernizowany deptak spacerowy oraz zejście nad gardziel wodospadu (z ruchu turystycznego została wyłączona część szlaku prowadzącego od centrum Międzygórza do wodospadu). W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zostanie zmodernizowanych aż 750 schodów, które biegną wokół gardzieli, następnie schodzą do Doliny Wilczki i prowadzą do drogi w kierunku Ogrodu Bajek. Planowany jest również montaż systemu monitoringu. Budżet przedsięwzięcia to około 3,5 mln zł.

(lp)