wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Życiowe decyzje

VII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery odbędą się od 7 do 8 kwietnia 2017 roku.

Podczas siódmej edycji targów zaprezentowana zostanie oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych edycji targów, tak i tym razem organizatorzy liczą na obecność pracodawców z Piły i regionu. Czekają na nich miejsca wystawowe, na których będą mogli zaprezentować profil swojej firmy, jak i przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami. Chętni będą mogli na miejscu skorzystać ze specjalnego miejsca, przeznaczonego na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej. Najbliższe Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery to także warsztaty dla młodzieży, spotkania z praktykami biznesu, bogata oferta studiów wyższych oraz podyplomowych.

Wirtualna giełda pracy zlokalizowana zostanie w boksach, w których będzie można wyszukać i dokonać aplikacji on-line na wybrane oferty pracy znajdujące się w bazie Platformy Praca. Ponadto w strefie będą doradcy zawodowi, którzy m.in. pomogą napisać prawidłowo CV, oraz fotograf, który wykona zdjęcia do CV.

Podczas targów działać będzie także Strefa Kariery. To miejsce będzie przeznaczone dla osób, które chcą założyć własną działalność, skorzystać ze szkoleń, porad Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zapoznać się z ofertą Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, szkół językowych, firm szkoleniowych, pilskich uczelni wyższych i innych podmiotów składających się na tzw. otoczenie biznesu.

„Pilska warsztatownia” to natomiast miejsce, w którym odbędzie się cykl warsztatów prowadzonych przez trenerów personalnych. Zorganizują oni interaktywne zajęcia, warsztaty, pokazy… Wszystko po to, by wzbudzać wśród młodzieży chęć pracy zespołowej oraz przygotować ich do aktywnego podejścia do swojej kariery zawodowej.

Podczas VII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery znajdzie się też – co niezwykle ciekawe – Strefa Rzemieślników. W tej strefie młodzież zapozna się z propozycjami Cechu Rzemiosł Różnych, który zaprezentuje mistrzów zawodów poszukiwanych na rynku pracy.

Organizatorzy przewidują także dla chętnych osób wyjazd studyjny na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza do Poznania, gdzie będzie okazja do zapoznania się z nowym kierunkiem informatycznym. Natomiast gośćmi specjalnymi w Pile będą m.in. członkowie Koła Naukowego CYBAiR Politechniki Poznańskiej, którego przedstawiciele przeprowadzą warsztaty o „budowaniu robotów”.

(tm)