niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Żórawina: Strażackie święto

W sobotę 20 czerwca 2015 roku o godzinie 10.00 na boisku sportowym w Żórawinie przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wrocławskiego. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach – pożarniczy tor przeszkód 7 x 50 m oraz ćwiczenie bojowe.

Organizatorami tegorocznych zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP we Wrocławiu, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu oraz Urząd Gminy Żórawina. Komisję sędziowską powołał komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. mgr inż. Tomasz Newlaczyl, a sędzią głównym był mł. bryg. Mariusz Piasecki.

W zawodach uczestniczyły jednostki z gmin: Czernica, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Siechnice, Kobierzyce i Żórawina.

Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, ale mimo opadów deszczu sportową rywalizację strażaków obserwowała licznie zgromadzona publiczność.

 

Klasyfikacja końcowa

  • w rywalizacji chłopięcych drużyn pożarniczych do 18 lat:

1. miejsce – OSP Rzeplin – 116 pkt.

  • w rywalizacji chłopięcych drużyn pożarniczych do 15 lat:

1. miejsce – OSP Święta Katarzyna

2. miejsce – OSP Sulimów

3. miejsce – OSP Pasikurowice

4. miejsce – OSP Gniechowice

  • w rywalizacji dziewczęcych drużyn pożarniczych do 15 lat:

1. miejsce – OSP Chrząstawa Wielka

  • w rywalizacji kobiecych drużyn pożarniczych:

1. miejsce – OSP Święta Katarzyna

2. miejsce – OSP Borowa

  • w rywalizacji męskich drużyn pożarniczych:

1. miejsce – OSP Szczodre – 110 pkt.

2. miejsce – OSP Święta Katarzyna – 113 pkt.

3. miejsce – OSP Pustków Wilczkowski – 118 pkt.

4. miejsce – OSP Rzeplin – 118 pkt.

5. miejsce – OSP Gniechowice – 195 pkt.

 

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy, puchary, medale oraz nagrody pieniężne. Nagrody wręczali: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP druh Józef Kmonk, starosta powiatu wrocławskiego Roman Potocki i wójt gminy Żórawina Jan Żukowski. Wręczając puchary, nagrody i pamiątkowe statuetki wójt Jan Żukowski gratulował zwycięzcom i podkreślił wielkie zaangażowanie oraz przygotowanie i wyszkolenie strażaków.

Gdy nagrody, puchary i pamiątkowe statuetki znalazły się w rękach zwycięzców, zastępca komendanta miejskiego PSP we Wrocławiu bryg. Sylwester Dąbek podziękował wszystkim drużynom za udział w zawodach.