wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Złote Medale POL-ECO-SYSTEM 2015 przyznane

W tym roku Sąd Konkursowy postanowił uhonorować Złotym Medalem MTP dziewięć produktów i technologii zgłoszonych przez wystawców targów POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015 r.). Laureaci to rozwiązania dedykowane dla takich branż, jak recykling, odpady, energia, energia odnawialna, gospodarka komunalna, rekultywacja.

 

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach POL-ECO- SYSTEM 2015:

  • Agregat prądotwórczy BIO VAPOR CHP zasilany gazami z przetwórstwa biomasy ( biogaz). Firma „Mielec-Diesel” GAZ Spółka z o.o., Mielec

Agregaty VAPOR CHP cechują się zwartą i kompaktową budową pozwalającą na łatwy i szybki montaż oraz ewentualną relokację.

  • Palnik na biomasę Pellas X REVO mini. PELLAS X Sp. z o.o. Sp. k., Piła

Nowatorski palnik, z rotacyjną komorą spalania, automatycznie się oczyszcza, co stwarza wygodną i niezawodną alternatywę dla kotłów olejowych, gazowych lub na paliwo stałe.


Kompletna kontenerowa elektrownia 2-modułowa zasilana gazami odpadowymi. P.P.U.H. „Horus-Energia” Sp. z o.o., Sulejówek

Dedykowana jest do zasilania gazami odpadowymi, będącymi mieszaniną gazów tj. węglowodory, wodór i tlenek węgla. Pierwszy z modułów czyści kondycjonuje gaz, drugi to agregatowa elektrownia. Jest to aplikacja, która umożliwia wykorzystanie zanieczyszczonego gazu odpadowego do wyprodukowania energii elektrycznej ew. cieplnej.

  • Uniwersalny rozdrabniacz AXTOR 6010 z serii green efficiency. Komptech GmbH, Austria. Zgłaszający: Agrex-Eco Sp. z o.o., Warszawa

Do obróbki drewna i odpadów zielonych. W trybie szybkoobrotowym rozdrabniacza z wahliwymi narzędziami produkuje materiał do kompostowania. W trybie rębaka z obniżoną prędkością i z narzędziami stałymi wytwarza paliwo z biomasy dla elektrociepłowni.

  • Urządzenie do mycia pojemników na odpady TEC ME LIMPMATIC. TEC ME ETE S.r.l. Włochy. Zgłaszający: APRIVA Sp. z o.o., Poznań

To mobilne urządzenie do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady. Procedura 100% automatyczna. Jednoczesne mycie 2 pojemników gorąca wodą (60° C) o pojemnościach do 360l, jednego do 1100 l..

  • FleetKleen™środek do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni – bioremediacyjny produkt z linii SpillAway™. ENVIROLOGIC Inc, USA. Zgłaszający: ENAN S.A., Dzierżoniów

Zaawansowany technologicznie produktydo czyszczenia, odtłuszczania, usuwania wycieków i skażeń substancjami ropopochodnymi, tłuszczami, białkami i związkami chemii organicznej do bioremediacji gleby i wody. Zawierają mikroorganizmy i substancje biologicznie czynne, rozkładające zanieczyszczenia organiczne na dwutlenek węgla i wodę. Biodegradowalny.

  • Zamiatarka miejska Kärcher MC 130. Alfred Kärcher GMBH & CO. KG , Niemcy. Zgłaszający: Kärcher Sp. z o.o., Kraków

To najnowszy model w klasie 1 m3. Niewielki ciężar sprawia, że nadaje się do stosowania na chodnikach i przez posiadacza prawa jazdy „B”. Dzięki szerokiej gamie dodatkowego wyposażenia zamiatarka jest idealna do stosowania przez cały rok. Doskonałe rozwiązanie dla miast i spółek komunalnych oraz dla przemysłu.

  • Wielofunkcyjny pojazd komunalny Kärcher MIC 50. Alfred Kärcher GMBH & CO. KG , Niemcy. Zgłaszający: Kärcher Sp. z o.o., Kraków

W zależności od zastosowanych narzędzi, maszyna może pełnić rolę zamiatarki, odśnieżarki, solarko-piaskarki, pługu śnieżnego, kosiarki z rozdrabniarką, urządzenia do strzyżenia żywopłotów i wielu innych. Przede wszystkim służy jako nośnik narzędzi do utrzymania terenów miejskich i gminnych w tym: ulic, placów, parków, ogrodów zoologicznych, dworców i lotnisk

  • Śmieciarka OLYMPUS Mini. ROS ROCA S.A. (RR), Hiszpania. Zgłaszający: TERBERG MATEC POLSKA Sp. z o.o., Płochocin

Pojazd z tylnym załadunkiem służący do zbiórki odpadów komunalnych pochodzenia organicznego, a także materiałów przeznaczonych do ponownego przetwarzania. Przydatny do pracy na obszarach centrów miast, strefach przeznaczonych do ruchu pieszego oraz obszarach wiejskich z wąskimi uliczkami, gdzie wymagana jest duża manewrowość.


Zagłosuj na swojego faworyta!

Przypominamy, że po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali, zaczyna się kolejny etap rywalizacji. Przedstawiciele branży i konsumenci w osobnym konkursie „Złoty Medal – Wybór Konsumentów” mogą oddawać swoje głosy na najlepszy w ich opinii produkt targów. Głosowanie odbywać się będzie podczas targów POL-ECO- SYSTEM w Strefach Mistrzów (pawilon 5 i 7) oraz poprzez stronę www.zlotymedal.mtp.pl

Patronem medialnym Targów Pol-Eco-System, które odbęda się od 27 do 30 października jest miesięcznik „Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy”