niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zielono w Alchemii

Dlaczego zielone budownictwo? Miejsce zielonych budynków w nowoczesnych miastach? Ile kosztuje zielone budownictwo?

To tylko niektóre z pytań na które odpowiedzi na pewno znajdziemy wszyscy już 21 kwietnia podczas „Green Buildings. Smart Cities” – konferencji, jak odbędzie się w Gdańsku.

Perspektywa miast przyszłości z efektywną, energooszczędną i środowiskowo odpowiedzialną strefą zabudowy, będzie tematem dyskusji architektów, konstruktorów, deweloperów oraz profesjonalistów związanych z branżą budowlaną w trakcie kolejnej edycji Dnia Ziemi z Zielonym Budownictwem. Konferencja odbędzie się w budynku Alchemia, który jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Uczestnicy spotkania skoncentrują się na tożsamości inteligentnych miast w kontekście zrównoważonego budownictwa.

Podczas trzech bloków tematycznych organizatorzy odpowiedzą między innymi na pytania:

DLACZEGO ZIELONE BUDOWNICTWO?

  • Wzajemne oddziaływania indywidualnych zielonych budynków oraz całych założeń urbanistycznych

  • Innowacyjne rozwiązania w zielonym budownictwie

  • Poprawne projektowanie i realizacja dachu zielonego w oparciu o Wytyczne FLL

ZIELONE BUDYNKI ELEMENTEM MIAST PRZYSZŁOŚCI

  • Smart City System – korzyści ekologiczne, ekonomiczne i społeczne

  • Jak zielone budynki rozwiązują kluczowe problemy dzisiejszych miast – case study: big data program w Rio de Janeiro

  • Dachy zielone w mieście – miejsca retencjonowania wody opadowej

JAK I ZA ILE? – ZIELONY BUDYNEK W MIEŚCIE

  • Finansowanie zielonego budownictwa w inteligentnym mieście

  • Biznes i region – Modelowy budynek użyteczności publicznej na przykładzie siedziby WFOŚiGW w Gdańsku

  • Case study: Zrównoważony budynek biurowy Alchemia w Gdańsku

Podczas spotkania odbędzie się również panel dyskusyjny pt. Czy zrównoważone miasta to miasta zielonych budynków? Przed konferencją odbędzie się dwugodzinne szkolenie z certyfikacji wielokryterialnej dla zielonych budynków. Zakres tematyczny to podstawowe zagadnienia dotyczące standardów międzynarodowych systemów LEED i BREEAM.

W trakcie Konferencji swoje wykłady wygłoszą m.in.: Rafał Schurma – MArch, MSc., LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, Dominika Czerwinska – dyrektor, Membership and Europe Network w World Green Building Council, dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Witold Okoński – prezes Stowarzyszenie DAFA, dr n. biol. Grażyna Pająk – współzałożycielka AQUAcell, wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk, Ewa Kosmala – autoryzowany wykładowca Narodowej Agencji Poszanowania Energii, technical manager na Polskę i kraje Bałtyckie w Knauf Insulation. A także: Maciej Witkowski – Ministerstwo Energii oraz Zdzisław Czucha – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Zapraszam na stronę wydarzenia: www.plgbc.org.pl/dzien-ziemi-z-zielonym-budownictwem-green-buildings-smart-cities/

„Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy” jest patronem medialnym gdańskiego spotkania.