piątek, 19 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zgłoszenia z całego świata na IV międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Ponad 150 młodych śpiewaczek i śpiewaków zgłosiło się do IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, który odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie między 3 a 7 kwietnia 2024.

Wśród kandydatów, którzy zaprezentować się chcieli międzynarodowemu jury pod przewodnictwem Ewy Vesin, światowej sławy śpiewaczki operowej, znaleźli się obywatele m.in. Australii, Gruzji, Łotwy, Belgii, Szwajcarii, Grecji, Włoch, Korei Południowej, USA, Islandii, Ukrainy. Finalnie w I etapie przesłuchań zaśpiewa 46 artystów z kilkunastu krajów świata, w tym aż 21 Polek i Polaków.

W trwającym pięć dni konkursie (3-7 kwietnia) młodzi wokaliści klasyczni oceniani będą przez profesjonalne jury operowe, w którym zasiądą: Izabela Kłosińska (casting director, Teatr Wielki Opera Narodowa), Łukasz Borowicz (dyrygent-szef Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i dyrektor muzyczny Filharmonii Poznańskiej), Federico Tondelli (PrimaFila Artists, Monachium), Michael Gruber (Opera4You, Wiedeń), Francesco Greco (dyrektor Studia Operowego przy Staatsoper Hannover) oraz Mariusz Kwiecień (jeden z najbardziej utytułowanych polskich barytonów oraz doceniany pedagog).

W finale konkursu – wielkim koncercie operowym – najlepsze uczestniczki i najlepsi uczestnicy wykonają zróżnicowany program składający się arii, a towarzyszyć im będzie niezawodna Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Maestro Łukasza Borowicza.

Tegoroczna edycja imprezy to już trzynaste (!) wydarzenie pod marką Konkursu, której twórcy organizują – poza przesłuchaniami konkursowymi – warsztaty wokalne (Antonina Campi Opera Masterclass) i konferencje naukowe. Na wszystkie projekty zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa.

* * *

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Sala Operowa

3 – 7 kwietnia 2024

Przesłuchania z fortepianem – I i II etap: 3 – 5 kwietnia (Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie);

Koncert finałowy z towarzyszeniem orkiestry: 7 kwietnia, godz. 17.00 (Sala Operowa CSK);

Bezpłatne wejściówki na finał Konkursu do odbioru w kasie oraz na stronie CSK.

* * *

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition

instagram.com/antoninacampi