wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zdrowe targi na folkowo

Bogactwo folkowych strojów, najcenniejsze smaki regionów, a do tego taniec i śpiew – to przepis na wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom polskiej wsi. IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL odbędą się od 7 do 9 kwietnia 2017 roku w Kielcach.

AGROTRAVEL to jedyna w swoim rodzaju, wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej impreza wystawiennicza. Wydarzenie to co roku jest okazją do spotkań nowych przedsiębiorców z potencjalnymi biznesowymi partnerami. Tutaj nawiązywane są biznesowe relacje, których wynikiem jest rozwój markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Wydarzenie każdego roku przyciąga do Targów Kielce około 20 tysięcy zwiedzających.

Podczas targów można zapoznać się z ofertą wystawców z całej Polski. Ponadto wystawie towarzyszy wiele wydarzeń merytorycznych, a wśród nich konferencje i warsztaty podejmujące tematy najważniejsze dla branży.

Dziewiątej edycji targów AGROTRAVEL towarzyszyć będzie międzynarodowa konferencja i warsztaty, które odbędą się w dniach 7-8 kwietnia 2017 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W programie konferencji pn. „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich” zaplanowano dwa panele: „Marka turystyczna – jak ją tworzyć, wzmacniać i komercjalizować” oraz „Turystyka prozdrowotna strategiczną specjalizacją polskiej gospodarki – jak ją wykorzystać dla rozwoju obszarów wiejskich”.

Konferencja zainicjuje budowę i upowszechnianie sieci terytorialnych marek turystycznych i zaprezentuje dobre praktyki w budowaniu marki terytorialnej, w szczególności marki turystyki wiejskiej i prozdrowotnej.

W programie imprezy są również prezentacje artystyczne zespołów ludowych, degustacje potraw regionalnych, a także jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych. Nie zabraknie sceny kultury, gdzie zaprezentują się artyści ludowi, promując muzykę źródeł. Organizatorzy przygotowali także wyjazdy studyjne prezentujące produkty turystyki wiejskiej województwa świętokrzyskiego oraz szereg konkursów (dla wystawców, odwiedzających targi, młodzieży).

Udział w kolejnej edycji wezmą między innymi Lokalne Grupy Działania, stowarzyszenia i gospodarstwa agroturystyczne, producenci żywności tradycyjnej i producenci regionalnych produktów z całego kraju. Do współpracy organizatorzy zapraszają również urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin, powiaty i starostwa lokalne oraz regionalne organizacje turystyczne, a także instytucje i firmy związane z turystyką wiejską i agroturystyką.

Więcej tutaj: http://www.targikielce.pl/pl/agrotravel.htm

(tk, mt)