sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zbliża się Wratislavia

Co prawda do września jeszcze troszkę czasu zostało, ale już dzisiaj warto otworzyć kalendarz i zarezerwować czas na niezwykłe wydarzenia tegorocznej edycji Wratislavii Cantans.

Na początek Wratislavii zabrzmi przejmująca XIII Symfonia „Babi Jar” Dymitra Szostakowicza ukazująca trudne wydarzenia w historii Europy, o których nie wolno nam zapomnieć. Usłyszmy także dzieło polskiego współczesnego kompozytora, Mikołaja Góreckiego, a koncert poprowadzi rewelacyjny Andrey Boreyko. Już dzień później zaprezentowana zostanie IX Symfonia Ludwiga van Beethovena, genialna muzycznie, a jednocześnie przekazująca bliskie kompozytorowi wartości braterstwa, radości. Różne interpretacje idei jedności naznaczyły historię Europy w ciągu niemal dwóch wieków, jakie upłynęły od skomponowania arcydzieła.

Więcej w załączniku…

Czytaj też: www.gminapolska.com/europa-cantans