środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Zapoluj na dobrego pracodawcę

Przed nami VI edycja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Tradycyjnie już zapraszamy na Targi Edukacyjne (7 października) oraz Targi Pracy i Kariery (8 października).

Podczas jesiennej edycji targów zaprezentowana zostanie oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych edycji Targów Pracy i Kariery, tak i tym razem na pewno nie zabraknie pracodawców z Piły i regionu. Organizatorzy oferują im miejsca wystawowe, na których będą mogli zarówno zaprezentować profil swojej firmy, jak i przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami. Chętni będą mogli na miejscu skorzystać ze specjalnego miejsca, przeznaczonego na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej.

Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery to także warsztaty dla młodzieży, spotkania z praktykami biznesu, bogata oferta studiów wyższych oraz podyplomowych.

Nadchodząca edycja targów skierowana jest do osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także do absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy. Jednym z elementów programu targów będzie tematyka IT omawiająca kluczową wiedzę i umiejętności wynikające z zapotrzebowania na rynku pracy.

Z okazji VI edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery do Piły zawitają przedstawiciele studiów informatycznych z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadzą oni warsztaty o kierunkach informatycznych oraz zorganizują pokaz robotów dla wszystkich chcących zobaczyć nowinki techniczne.

Gościem specjalnym targów będzie Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej – Twórcy Gier „Polygon”, którzy zapoznają zebranych z tajemnicami związanymi z tworzeniem gier i zaprezentują własne projekty oraz gry. Wykład „Nie tylko Wiedźmin – ty też rób gry”, będzie okazją do poznania wielu spraw związanych z branżą gier w Polsce. Chętni dowiedzą się także, jak zostać twórcą gier.

Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon” zostało założone w 2009 roku. Zrzesza prawie setkę pasjonatów, którzy chcieli wspólnie wymienić sie wiedzą oraz doświadczeniem, a także wspierać się w tworzeniu własnych projektów. W ciągu kolejnych lat spotkania stawały się coraz bardziej popularne, przyciągając nie tylko weteranów, ale także osoby dopiero pragnące rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem gier. Ważną częścią zadań koła jest również motywowanie początkujących twórców do rozwijania własnych projektów. Członkowie koła formują zespoły, a także przedstawiają owoce swojej pracy szerszemu gronu z branży. Często najlepsze produkcje są nagradzane przez takie firmy jak Techland czy Play Way.

Jesienna edycja targów będzie podzielona na strefy. Ułatwi to na pewno komunikację oraz dotarcie do zainteresowanych miejsc. I tak:

PLATFORMA PRACA – wirtualna giełda pracy składać się będzie z kilku stanowisk z doradcami, na których będzie można wyszukać i dokonać aplikacji on-line na wybrane oferty pracy znajdujące się w bazie Platformy Praca; w tej strefie będzie udzielana także pomoc w napisaniu CV;

STREFA PRACODAWCÓW – strefa z aktualnymi ofertami pracy, stanowiska pracodawców;

STREFA KARIERY – strefa przeznaczona dla osób, które chcą założyć własną działalność, skorzystać ze szkoleń, porad Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zapoznać się z ofertą Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, szkół językowych, firm szkoleniowych, pilskich uczelni wyższych i innych podmiotów składających się na tzw. otoczenie biznesu;

STREFA TRENERÓW PERSONALNYCH – od tej edycji targów organizatorzy rozpoczynają cykl warsztatów prowadzonych przez trenerów personalnych; będą to interaktywne gry, ćwiczenia oraz warsztaty na miejscu oraz w plenerze dla młodzieży szkolnej, tak aby wzbudzać wśród młodzieży chęć pracy zespołowej oraz przygotować młodych ludzi do aktywnego podejścia do swojej kariery zawodowej.

(ptp)

 

TARGI EDUKACYJNE

Wpadnij w Sieć Informatyki”

piątek, 7 października 2016 r. godz. 10-14


 

TARGI PRACY I KARIERY

Wkrocz do gry o karierę na IT”

sobota, 8 października 2016 r. godz. 10-13