wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Z radością o historii. Śpiewanie Bogurodzicy

Fundacja „Studium Culturae Ecclesiae” wspólnie z Wrocławskim Oddziałem Związku Szlachty Polskiej, ma przyjemność zaprosić mieszkańców Wrocławia, zespoły muzyczne i chóralne i turystów, do wspólnego śpiewu podczas inicjatywy poświęconej 1050-tej rocznicy chrztu Polski.

W niedzielę 22 maja, o godz. 18.30 zgromadzimy się na placu przed kościołem Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, aby rozpocząć półgodzinną próbę odśpiewania hymnu polskiego rycerstwa „BOGURODZICĘ”. Organizatorzy zapraszają dyrygentów.

Hymnem tym o godzinie 19.00 rozpocznie się w kościele św. Krzyża koncert w wykonaniu chórów z Wrocławia. W trakcie koncertu usłyszymy słowo o historii prof dr hab. Stanisława Rosika z Instytutu Histirii Uniwersytetu Wrocławskiego. Inicjatywa objęta Honorowym Patronatem Metropolity Wrocławskiego Arcybiskupa Józefa Kupnego.

***********************

Bogurodzica, dziewica, Bogiem sławiena Maryja!
U twego syna, Gospodzina, matko zwolena Maryja!
Ziści nam, spuści nam.
Kirielejson.

Twego dziela Krzciciela, bożyce,
Usłysz głosy, napełń myśli człowiecze.
Słysz modlitwę, jąż nosimy,
A dać raczy, jegoż prosimy,
A na świecie zbożny pobyt,
Po żywocie rajski przebyt.
Kirielejson.

Nas dla wstał z martwych syn boży,
Wierzyż w to człowiecze zbożny,
Iż przez trud Bog swoj lud
Odjął diablej strożej.

Przydał nam zdrowia wiecznego,
Starostę skował pkielnego,
Śmierć podjął, wspominął
Człowieka pirwego.

Jenże trudy cirzpiał zawiernie,
Jeszcze był nie prześpiał zaśmierne,
Aliż sam Bog z martwych wstał.